Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 do dnia 10 kwietnia 2020 roku przedszkole będzie zamknięte dla dzieci.
Na stronie www.mac.pl/publikacje dostępne są dla wszystkich w tym wyjątkowym okresie materiały. Nasza placówka pracuje na ćwiczeniach Nowe przygody Olka i Ady BB+. Przygotowane propozycje są bezpłatne, wysokiej jakości i dostępne przez internet. Dzięki nim nauka zdalna jest nie tylko możliwa ale i wygodna.
Przekazujemy także możliwość korzystania z płyty Bliżejprzedszkolna pięciolinia – utwory do tańca, śpiewania i zabawy na marzec, na której są piosenki o tematyce wiosennej. Planowaliśmy słuchać piosenek podczas zajęć i bawić się przy nich w przedszkolu, ale ponieważ nie mamy takiej możliwości, zachęcamy do tego, aby dzieci słuchały piosenek i bawiły się przy nich w domu. Na płycie znajdują się piosenki edukacyjne, piosenki do tańca i zabaw muzyczno-ruchowych oraz piosenki do nauki języka angielskiego. Wystarczy wejść na stronę „Moja płytoteka” https://blizejprzedszkola.pl/moja-plytoteka, zalogować się*, wcisnąć przycisk DODAJ KOD i wpisać kod bpmarzec, który odblokuje dostęp do płyty.
Jeśli nie są Państwo zalogowani na stronie www.blizejprzedszkola.pl, system automatycznie wygeneruje prośbę o dokonanie rejestracji. Proces trwa bardzo krótko, a rejestracja jest bezpłatna. Dostęp do płyty jest możliwy wyłącznie po zalogowaniu.
Zapraszamy także na stronę https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/wiosna-00
Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała puzzle z widokami starego Leszna. Warto w wolnej chwili poukładać je aby przekonać się, jak kiedyś wyglądało miasto. http://mbpleszno.pl/Uloz_puzzle.html
Powstała bezpłatna książka dla dzieci poruszająca temat niełatwy do zrozumienia nawet dla dorosłych. „Mam tę moc!” to publikacja dla wszystkich, którzy chcieliby wytłumaczyć dzieciom w sposób jasny i spokojny co się obecnie dzieje, czym jest koronawirus, co to jest epidemia, dlaczego nie można wychodzić na plac zabaw i po co tak często myjemy ręce.  http://mbpleszno.pl/files/39160/Masz_te_moc__ebook.pdf
Drodzy Rodzice, darzymy Was ogromnym zaufaniem i wiemy, że doskonale potraficie bawić się ze swoimi dziećmi. Chcemy jednak pomóc w tej trudnej sytuacji, włączyć się, inspirować, wskazać sposoby spędzania wolnego czasu.

Serdecznie pozdrawiamy 😊