Kategoria Galeria Dąbcze

WIZYTA W INSTYTUCIE ZOOTECHNIKI W PAWŁOWICACH.

DSCN20881.JPG

Dnia 15 maja dzieci z grupy „Biedronki” wybrały się na wycieczkę do Instytutu Zootechniki. Przedszkolacy zobaczyli zwierzęta, jakie się tam znajdują oraz zapoznali się z różnymi maszynami rolniczymi, które zrobiły na nas ogromne wrażenie. Dziękujemy za zaproszenie!

Czytaj więcej

WYCIECZKA DO PAWŁOWIC.

DSCN2067.JPG

Realizując projekt: „Nie ma piękniejszej mieściny od naszej zabytkowej Rydzyny” grupa „Biedronek” postanowiła wybrać się do okolicznych Pawłowic, aby zwiedzić pałac. Obejrzeliśmy różne sale: kolumnową, a także tą, w której niegdyś hrabina i hrabia przyjmowali swoich gości. Wokół pałacu znajduje się również piękny park, który mieliśmy możliwość obejrzeć.

Czytaj więcej

Dzień Polskiej Niezapominajki.

0025afac4f977ed7.JPG

Od 15 maja 2002 roku w Polsce obchodzone jest święto przyrody i ekologii znane pod nazwą Dzień Polskiej Niezapominajki. Dzień ten ma na celu promowanie walorów przyrodniczych, stałe przypominanie o ochronie środowiska. To święto niesie też przesłanie „nie zapomnij o mnie” – czyli nie zapominaj o przyrodzie, szanuj ją i dbaj o nią. Smerfy w tym dniu ubrane były na niebiesko. Wysłuchały opowiadania „Pamiętliwa Niezapominajka”, a zainspirowane wierszem Marii Konopnickiej „Niezapominajki” stworzyły piękne prace plastyczne.

Czytaj więcej

Nasza piękna Rydzyna.

DSCN2052.JPG

Realizując projekt edukacyjny: „Nie ma piękniejszej mieściny od naszej zabytkowej Rydzyny” dzieci z grupy „Biedronki” wybrały się na wycieczkę do Zamku Sułkowskich w Rydzynie. Poznaliśmy historię Zamku, oglądaliśmy wszystkie piękne sale oraz dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na jego temat. Oglądaliśmy także piękny park znajdującym się za zamkiem oraz spacerowaliśmy po Rydzynie oglądając Ratusz i Kościół św. Stanisława Biskupa. „Biedronki” wiedzą, jak ważne jest szanowanie zabytków historycznych oraz przyrodniczych, w związku z tym wykonaliśmy w naszej sali kącik „Nasza Rydzyna i okolice”.

...

Czytaj więcej

Poznajemy instrumenty muzyczne.

006.JPG

W poniedziałek nasze przedszkole odwiedzili rodzice Julki Majdanik, pani Hanna i pan Paweł. Tato Julki zapoznał dzieci z instrumentami dętymi drewnianymi: klarnetem i saksofonem. Przedszkolaki poznały budowę i brzmienie tych instrumentów, rozpoznawały dźwięki wysokie i niskie oraz rozwiązywały muzyczne zagadki. Wiedzą też, że muzykę zapisuje się za pomocą specjalnych znaków na pięciolinii (klucza wiolinowego, nut, pauz,…). Same tworzyły też własne kompozycje. Na zakończenie wysłuchały kilka utworów w wykonaniu pana Pawła. Państwu Majdanikom dziękujemy serdecznie za pouczające spotkanie i świetną zabawę.

Czytaj więcej

Poznajemy różne zawody – ogrodnik.

017.JPG

W słoneczną, piękną środę Smerfy wybrały się do gospodarstwa ogrodniczego Państwa Walenciaków. Podczas wycieczki przedszkolaki poznały ciężką pracę w ogrodnictwie. Z dużym zainteresowaniem podziwiały znajdujące się tam kwiaty, które kolorami i ilością, przypominały barwny dywan. Dzieci miały okazję zobaczyć, w jaki sposób uprawiane są kwiaty i warzywa w szklarniach i foliach oraz na polu. Na zakończenie od pani Marleny dzieci dostały na drugie śniadanie pyszne rzodkiewki i ogórki. Dziękujemy naszym miejscowym ogrodnikom za miłe przyjęcie.

Czytaj więcej

Poznajemy różne zawody – strażak.

022.JPG

W tym tygodniu przedszkolacy poznają różne zawody. Poniedziałkowe zajęcia poświęciliśmy strażakom, którzy niedawno obchodzili swoje święto. Smerfy obejrzały film w trakcie którego poznały ciekawostki związane z pracą zawodową strażaków, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko samochodowych. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112 .
Razem z Jeżykami wybraliśmy się także do remizy po której oprowadzał nas naczelnik OSP Dąbcze, pan Marek Rybiński...

Czytaj więcej

Jesteśmy Polką i Polakiem.

010.JPG

W minionym tygodniu nasze zajęcia skupiły się na rozwijaniu poczucia przynależności narodowej poprzez: poznawanie legend dotyczących historii państwa polskiego, utrwalaniu nazwy naszego kraju, państwa, symboli narodowych, poznaniu pochodzenia nazwy stolicy Polski – jej herbu, flagi, ważniejszych miejsc. Na mapie Polski dzieci wskazywały największe rzeki, morze oraz góry.

Czytaj więcej

DBAMY O ZIEMIĘ!

DSC_07231-1.JPG

Każdy z nas pragnie żyć na pięknej, czystej planecie, jednakże nie wszyscy wiemy, jak żyć, żeby równocześnie dbać o środowisko, tego właśnie dowiedziały się starszaki z grupy „Biedronki” realizując tematykę: „Dbamy o Ziemię”. Dzieci poznały pojęcie segregacji, dowiedziały się dlaczego segregowanie śmieci jest bardzo ważne i w jaki sposób się to robi. Dzieci wykazały się dużą wiedzą dotyczącą dbania o otaczającą ich przyrodę oraz estetykę najbliższego otoczenia. Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi postanowiły posprzątać otaczającą ich okolicę.

Czytaj więcej

„Góra grosza”.

30915387_1700665670010251_723813649_o.jpg

„Jeżyki” przy udziale „Smerfów” i „Biedronek” wzięły udział w XVIII edycji akcji charytatywnej „Góra grosza”, dzięki dzieciom i ich rodzicom zebraliśmy kwotę 156,50PLN, która pomoże dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Przekazane grosze to realna pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. Ostateczna kwota zebranych groszy przez dzieci ze szkół i przedszkoli wyniosła 35 064 001,64 PLN. Dziękujemy bardzo za włączenie się do tak szczytnej akcji.

Czytaj więcej