Kategoria Galeria Dąbcze

Ćwiczyć każdy może!

DSCN4621.JPG

Zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne w przedszkolu mają szczególne znaczenie, ponieważ związane są z wszechstronnym rozwojem. Rozwój sił fizycznych, aktywności, wytrzymałość idzie w parze z rozwojem dyscypliny i śmiałości dziecka. Te cechy zaczynamy rozwijać od najwcześniejszych lat. Dziecko w wieku przedszkolnym znajduje się w okresie, w którym zachodzą ważne procesy rozwojowe, dlatego zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne mają tak duże znaczenie.

Czytaj więcej

„ŻUŻLOWA ZŁOTA JESIEŃ”.

01259e79c0b95831.JPG

Akcja „ŻUŻLOWA ZŁOTA JESIEŃ” to cykl spotkań Klubu Unii Leszno z najmłodszymi kibicami speedweya. Dzisiaj na hali sportowej w Rydzynie królowały barwy biało – niebieskie a to za sprawą Bartek Smektała Racing. Pan Bartek zdradzał przedszkolakom tajniki czarnego sportu odpowiadając na liczne pytania dzieci. Byczek, maskotka leszczyńskiego klubu żużlowego zrobiła wśród przedszkolaków prawdziwą furorę.

Czytaj więcej

,,BEZPIECZNIE Z LISKIEM BORYSKIEM”.

DSCN1385.JPG

,,Biedronki” uczestniczyły w spektaklu edukacyjnym o bezpieczeństwie na drodze. Dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, kolory sygnalizacji świetlnej, podstawowe znaki drogowe. Celem spotkania było kształtowanie odpowiedniej postawy dotyczącej bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz dbanie o bezpieczeństwo własne.

Czytaj więcej

NA POCZCIE.

DSCN1381.JPG

17 października „Biedronki” wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. Dzieci miały tam okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Dzieci zapoznały się także z wyglądem poczty, jej wyposażeniem i urządzeniami. Wszyscy serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.

Czytaj więcej

DZIEŃ JABŁKA.

DSCN1338.JPG

Święto Dnia Jabłka rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian, dlaczego warto je jeść, pod jaką postacią i czy tylko ludzie lubią te owoce. ,,Biedronki” dowiedziały się, że bardzo ważne jest to, żeby jabłka jeść ze skórką. Dzieci również przy pomocy sokowirówki wykonały pyszny sok jabłkowo -marchewkowy. Z wielkim apetytem popijały sok. ,,Biedronki” już wiedzą, że sok jabłkowy nie tylko jest smaczny ale również jest źródłem cennych dla organizmu witamin.

Czytaj więcej

Dzień Mycia Rąk.

006.JPG

Światowy Dzień Mycia Rąk to święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez UNICEF w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. To jedna z najbardziej efektywnych i dostępnych metod profilaktyki zdrowotnej i Smerfy czynnie włączyły się do jego obchodów. Organizowana akcja w przedszkolu ma na celu pomóc dzieciom zrozumieć, jak ważne jest mycie rąk, aby następnie przekazały tę wiedzę w domu oraz wyuczyły się nawyku częstego mycia rąk.
Na zajęciach rozmawialiśmy na temat zarazków i bakterii, dzieci dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce...

Czytaj więcej

Przedszkolacy na ścieżce edukacyjnej.

grzybowo-15.jpg

Grupa Sowy z Rydzyny i Biedronki z Dąbcza z paniami: Beatą i Kasią pojechały do Leszna- Grzybowa, by dowiedzieć się czegoś więcej o przyrodzie wokół nas. Dzieci przeszły ciekawą ścieżkę edukacyjną, po której przewodnikiem była mamusia Alka, pani Adrianna Urbanowska. Przedszkolacy podziwiali stary sprzęt rolniczy, wchodzili do labiryntów zrobionych z pięknie przyciętych żywopłotów, słuchały informacji o ptakach, budkach lęgowych, roślinach i drzewach. Przedszkolacy dowiedzieli się jakie skarby powstają z ula, co to jest miłorząb, poznały kilkanaście gatunków drzew, roślin, warzyw, mogły pobawić się tablicami multimedialnymi, gdzie poprzez naciśnięcie przycisków słuchały odgłosów ptaków i zwierząt...

Czytaj więcej

Jesienne bukiety.

22553601_539015673111642_1402922370_o.jpg

Piękna jesienna aura zachęca do spacerów. W trakcie dzisiejszego dzieci utrwaliły sobie nazwy drzew liściastych oraz zbierały liście do kącika przyrody w naszej sali.

Czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej.

22556306_1509672769109543_1358405815_o.jpg

Piątek, 13 października, był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem. Na twarzach pań nauczycielek oraz pracowników obsługi pojawiły się jeszcze większe niż na co dzień uśmiechy, a serca zabiły mocniej. Ten pogodny i ciepły nastrój zawdzięczamy naszym podopiecznym. Dopełnieniem tego szczególnego dnia były serdeczne życzenia, kwiaty, wyjątkowe kubki z dedykacją, które przedstawiciele Rady Rodziców razem z dziećmi wręczyli wszystkim nauczycielkom i pracownikom. Dziękujemy!!!
Przedszkolacy złożyli również życzenia emerytowanym pracownikom naszego przedszkola.

Czytaj więcej

Dzień poznańskiej pyry z gzikiem.

07859de5cc15588c.JPG

Barabola, bulba, kompera, kartofel, pyra, grula, bulwa, perka – czyli ziemniak, a raczej psianka ziemniak, bo tak brzmi pełna nazwa zwyczajowa tego popularnego warzywa. Nazwy te do dziś funkcjonują w regionalnych gwarach. Na dniu poznańskiej pyry z gzikiem bawiły się dzieci z grup: Biedronki, Jeżyki, Smerfy. Nasze zaproszenie przyjęli także uczniowie klasy Ie SP nr 13 z oddziałami integracyjnymi z Leszna z panią Danusią i panią Pauliną. Dzieci dowiedziały się jakie potrawy przygotowuje się z ziemniaków, poznały gwarowe nazwy ziemniaka. Wzięły udział w konkursach sprawnościowych, między innymi w: sadzeniu pyr, zbieraniu w wiaderka, sztafecie z ziemniakiem na łopatce czy wyścigach taczek wypełnionych pyrkami...

Czytaj więcej