Kategoria Galeria Dąbcze

Mikołajkowe pieczenie pierników.

041.JPG

Po śniadaniu wszystkie Smerfy ubrane w fartuszki, mikołajkowe czapki gotowe były do świątecznych przygotowań. Uśmiechnięte z wielkim zapałem śledziły proces wałkowania ciasta. Potem była już wspaniała zabawa w cukierników, wykrawanie różnych kształtów dzięki niezliczonej ilości foremek, ugniatanie ciasta, wałkowanie oraz wypiekanie. Gdy tylko pierwsze wypieki zostały wyciągnięte z piekarnika to po przedszkolu zaczął się unosić wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w cudowny, mikołajkowy nastrój. Zabawa była naprawdę znakomita, a zachwycone dzieci z wielkim zapałem dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Oczywiście nie obyło się bez degustacji.

Czytaj więcej

Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

015.JPG

Do naszej akcji przyłączył się burmistrz, pan Kornel Malcherek, który przeczytał dzieciom Legendę o toruńskich piernikach. Tym samym wprowadzając nas w świąteczny klimat, ponieważ już jutro planujemy pieczenie pierników w przedszkolu.

Czytaj więcej

Przygotowania do mikołajek.

005.JPG

Przygotowania do mikołajek w przedszkolu idą pełną parą. Dzieci wykonały tematyczną pracę plastyczną oraz ubierały choinkę.

Czytaj więcej

Smerfowe koszulki.

011.JPG

Dzięki dofinansowaniu, które otrzymaliśmy od firmy HIPSZ, zakładu przetwórstwa owocowo – warzywnego w Rydzynie, które pilotował pan Kornel Malcherek, nasza grupa na różnego rodzaju imprezach będzie mogła wystąpić w jednolitych grupowych koszulkach.

Czytaj więcej

Święto Integracji.

072.JPG

Każdego roku na początku grudnia Szkoła Podstawowa nr 13 w Lesznie obchodzi Święto Integracji. Dzieci niepełnosprawne mogą współuczestniczyć w procesie edukacji i zabawie razem ze swoimi rówieśnikami, natomiast dzieci zdrowe traktują swoich niepełnosprawnych kolegów równymi sobie. W przedszkolu dzieci zapoznały się z książkami z cyklu „Bajki bez barier”( zespół Aspergera, upośledzenie umysłowe, niepełnosprawność ruchowa), przybliżające zachowanie dzieci upośledzonych pełnosprawnym rówieśnikom. W trakcie dzisiejszego spotkania, które odbyło się pod hasłem Ogród marzeń przedszkolacy wzięli udział w konkurencjach sprawnościowych, pracach plastycznych oraz utrwaliły swoją wiedzę w temacie roślin...

Czytaj więcej

Praktyki w przedszkolu.

DSCN1684.JPG

W naszym przedszkolu odbywała praktykę pani Julita Makała. Najpierw przyglądała się pracy nauczycielki, a później sama poprowadziła zajęcia z dziećmi. Biedronki bardzo polubiły nową panią i zabawy z nią. Dziękujemy pani Julicie za miło spędzony wspólne czas.

Czytaj więcej

RODZICE ,,BIEDRONEK” CZYTAJĄ BAJKI.

DSCN1667.JPG

Popierając akcję „Cała Polska czyta dzieciom” grupa ,,Biedronek” rozpoczęła spotkania „RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM”.
Głośne czytanie dziecku już od najmłodszych lat ułatwia samodzielne czytanie, kształtuje nawyk czytania przez całe życie. Wspólne czytanie z dzieckiem chroni przed uzależnieniem od telewizji, buduje więź między dorosłym i dzieckiem.
Akcję zainaugurowały : mama Marcina i Mikołaja,mama Jessici oraz mama Czarka. Wszystkie dzieci w skupieniu i z zaciekawieniem słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas i czekamy na kolejne bajki i zachęcamy do głośnego czytania dzieciom przez cały rok.

Czytaj więcej

,,ZABAWY GŁOSKAMI” – ZAJĘCIE DLA RODZICÓW.

DSCN1649.JPG

29.XI w grupie „Biedronki” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Na zajęciu dzieci pięknie dzieliły słowa na sylaby, wybrzmiewały głoski, szukały nazw przedmiotów rozpoczynających się od danej głoski, a także rozwiązywały rebusy fonetyczne.Rodzice mieli możliwość obserwowania umiejętności swoich dzieci, a także poznania różnorodnych zabaw i ćwiczeń ułatwiających dzieciom naukę czytania.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za liczne i aktywne uczestnictwo w zajęciu.

Czytaj więcej

Zabawy andrzejkowe.

24740159_1557931560950330_2043896851_o.jpg

Przedszkolacy podczas zabawy andrzejkowej bawiły się w świetlicy wiejskiej. Były wróżby, zabawy ruchowo – muzyczne oraz tańce. W przerwie na dzieci czekał poczęstunek.

Czytaj więcej

Zapraszamy na kiermasz świąteczny.

24259583_1754442767913288_856510448_o.jpg

W dniu 3 grudnia przed kościołem w Dąbczu, będzie można nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci oraz rodziców z naszego przedszkola. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do dołożenia swojej cegiełki dla dzieci. Całkowity dochód ze sprzedaży trafi dla dzieci z naszego oddziału, dzięki czemu będziemy mogli zapewnić im dużo więcej atrakcji. Pozdrawiamy i do zobaczenia 3 grudnia!

Czytaj więcej