Kategoria Galeria Dąbcze

Wakacje w przedszkolu.

IMG_20180704_104814.jpg

Wakacje w przedszkolu wcale nie muszą być nudne. Zabawy z kolegami, wspólne śpiewanie piosenek, gry i zabawy stolikowe, lepienie z plasteliny, spacery po okolicy, a w gorące dni zabawy w basenie.

Czytaj więcej

Pożegnania nadszedł czas.

036.JPG

Koniec roku szkolnego zbiegł się z pożegnaniem Pani Marii, która przechodzi na zasłużoną emeryturę. Z całego serca podziękowaliśmy Pani Marii za wszystkie lata pracy, za życzliwość, miłe słowo, zawsze dobrą radę i życzyliśmy samych pogodnych dni i dużo energii.

Czytaj więcej

Żegnaj przedszkole!

012.jpg Czytaj więcej

Bębny afrykańskie.

IMG_20180619_1004495b294aca70afd.jpg

19 czerwca dzieci wzięły udział w ostatnim już koncercie muzycznym zorganizowanym przez Pro musicę w którym główną rolę odgrywały instrumenty afrykańskie – bębny. Dzieci wysłuchały jak powstają bębny, z czego są zrobione, miały też okazję poznać te instrumenty praktycznie, czyli pograć w zespole. Koncert zakończył się zagraniem rytmu zagrzewającego Polskę do boju.

Czytaj więcej

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU.

0135b267c948508d.JPG

Bezpieczeństwo i rozwaga tego od Ciebie każdy wymaga to tytuł IV edycji gminnego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Naczelnika OSP Dąbcze, Przedszkole Publiczne w Rydzynie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna.
Na konkurs wpłynęło 59 prac. Nagrodzono 6 prac; wyróżniono 10.
Laureaci tegorocznej edycji:
Nagrody równorzędne:
Aleksander Mróz grupa Wiewiórki
Mikołaj Musiał grupa Biedronki
Filip Giera grupa Wiewiórki
Aleksy Urbanowski grupa Sowy
Antonina Nowak grupa Sowy
Maja Koladyńska grupa Smerfy.
Wyróżnienia:
Adam Kasztelan grupa Sowy
Inez Maćkowiak grupa Muchomorki
Jakub Biegała grupa Muchomorki
Julia Urbanowicz grupa Muchomorki
Lena Stor grupa Delfinki
Małgorzata Pierzchała grupa Smerfy
Pola Jankowska grupa Delfinki
Wiktoria Kordek grupa Delfinki
...

Czytaj więcej

Sportowe inspiracje plastyczne.

013.JPG

Oficjalną maskotką Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej odbywających się w Rosji został wilczek Zabivaka. Smerfy uczą się zdrowej rywalizacji nie tylko na boisku ale także wykonując działania plastyczne. Dzieci podzielone na reprezentacje: Niemiec, Francji, Rosji i Polski malowały obrazek wilczka z uwzględnieniem barw narodowych państwa organizującego zawody. Nad całością wykonania prac czuwali kapitanowie drużyn. Niezależna komisja dokonała oceny ( staranność, zgodność z orginałem ) i jednogłośnie największą liczbę punktów otrzymała reprezentacja… Rosji.

Czytaj więcej

Mundial czas zacząć.

037.JPG

14 czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Smerfy przygotowują się do tego wydarzenia. Dzieci wiedzą w jakim kraju odbędą się Mistrzostwa. Poznały zasady gry w piłkę nożną. Codziennie odbywają się treningi, a dziś na orliku rozegrany został mecz podczas którego wierni kibice dopingowali zawodników.

Czytaj więcej

Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej.

DSCN2429.JPG

W Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Rozpoczęliśmy od zwiedzania jednego z trzech wiatraków – „Jerzyk Józef”, w którym mieściła się ekspozycja odtwarzająca oryginalne XVIII-wieczne wnętrze wiatraka. Dzieci dowiedziały się jak trudną pracę wykonywał młynarz przygotowujący mąkę na chleb, dlaczego wiatraki powstawały poza wsiami i na wzniesieniach. Dowiedzieliśmy się także, że w dawnych czasach w Dąbczu funkcjonowały cztery wiatraki a na Młyńskiej Górze było ich 39! Kolejną atrakcją było samodzielne przygotowanie ciasta i upieczenie podpłomyków, które dzieci zajadały z pyszną truskawkową konfiturą przygotowaną przez Panią Ewę. Odwiedził nas także Pan burmistrz, który przywiózł dla przedszkolaków niespodziankę – pyszne lody...

Czytaj więcej

Przedszkolny konkurs plastyczny „Wiatraczki w kolorach tęczy”.

0145b1c362f343f4.JPG Czytaj więcej

Wiatraczki w kolorach tęczy.

WIATRACZKI-PRACE-NAGRODY-3.jpg

„Wiatraczki w kolorach tęczy” to tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego w naszym przedszkolu. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac. Nagrodzono 23 prace, a wyróżniono 18, a pozostałe, równie piękne dzieła przedszkolaków zostały zakwalifikowane na wystawę, której otwarcie zaplanowano na dzień uroczystego nadania imienia naszej placówce. Nagrodzone i wyróżnione dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki. Wszystkim małym artystom dziękujemy za udział w konkursie, a paniom dziękujemy za przygotowanie dzieci oraz wprowadzenie działań edukacyjnych mających na celu przygotowanie do nadania nazwy naszej placówce. Życzymy samych sukcesów artystycznych i już dziś zapraszamy na wystawę dziecięcych prac o wiatraczkach we wrześniu.

Czytaj więcej