Kategoria Galeria Dąbcze

Dzień Pizzy.

021.JPG

9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. To kolejne po tłustym czwartku święto w które ciężko powstrzymać się od jedzenia. W oczekiwaniu na pizzę przedszkolaki dowiedziały się trochę o jej historii: skąd pochodzi, jakie są ich rodzaje, jakich produktów trzeba użyć, żeby ją upiec. Bawiliśmy się pizzą logopedyczną oraz przy piosence Włoskie wakacje.

Czytaj więcej

Bal karnawałowy.

032.JPG

Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału i właśnie tego dnia w naszym oddziale odbył się bal karnawałowy. Na parkiecie pojawiły się kolorowe postacie bohaterów z różnych bajek i filmów. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Na balu pojawił się także Pan burmistrz z pysznymi pączkami. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w dalszej części roku nie będzie mu się wiodło. Więc aby tradycji stało się zadość przedszkolaki na balu karnawałowym w przerwie między zabawami zajadały się pączkami.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

Czytaj więcej

Karnawał.

008.JPG

W ostatnich dniach poznajemy zwyczaje i tradycje karnawałowe. Do głównych tradycji karnawałowych należą oczywiście zabawy, bale i parady. Przedszkolaki już przygotowują stroje na czwartkowy bal a tym czasem wykonały pracę plastyczną wesoły klaun.

Czytaj więcej

Matematyka nie musi być nudna.

013.JPG

W tym tygodniu zajęcia odbywały się pod hasłem Ważymy i mierzymy. Na podstawie obrazków Smerfy poznały różne rodzaje wag. Ważąc na wadze szalkowej określały co jest cięższe, co lżejsze, co waży tyle samo. Ważyliśmy się także na wadze łazienkowej. Dokonywaliśmy pomiarów używając linijki, miary krawieckiej, kroków. W sali zorganizowaliśmy smerfowy sklep w którym dzieci uczyły się jak dokonywać zakupów. Następnie aby zweryfikować nabytą wiedzę i umiejętności wybraliśmy się do miejscowego sklepu. Dzieci miały okazję poznać wyposażenie sklepu, pracę ekspedientek oraz obserwować klientów robiących zakupy. Umiały doskonale nazywać stoiska i jego asortyment...

Czytaj więcej

Przedstawienie teatru lalek.

WP_20180130_09_57_20_Pro1.jpg

Spotkanie z liskiem Boryskiem dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych wrażeń a przede wszystkim  miało także wymiar edukacyjny. Dzieci wiedzą dlaczego nie należy spoufalać się z nieznajomymi i w jakie tarapaty mogą wpaść kiedy nie słucha się rodziców.

Czytaj więcej

Styczniowy dzień na ludowo.

035.JPG

Ostatni dzień miesiąca obchodzimy na ludowo. Dzisiaj Smerfy na podstawie prezentacji poznały stroje ludowe z różnych regionów Polski: Śląska, Łowicza, Kaszub, Podhala i ten najłatwiej rozpoznawalny z Krakowa. Nas oczywiście interesował strój wielkopolski, którego elementami są: czepek, koszula, sznurówka, spódnik, zapaska, trzewiki. Strój męski składa się z: kapelusza, koszuli, jaki, kaftanu, spodni i butów. Uczyliśmy się i bawiliśmy się przy piosenkach Szła dzieweczka do laseczka, Piekła baba chleb. Na zakończenie dzieci kolorowały tematyczny obrazek i tu zdecydowanie królowały stroje łowickie.

Czytaj więcej

Kochana Babciu, kochany Dziadku…

056.jpg

Dnia 31 stycznia najmłodsze dzieci z grupy Jeżyki wystąpiły dla swoich babć i dziadków. Zaproszeni goście oklaskiwali i podziwiali swoje wnuczęta w programie artystycznym pt. „Zimowe spotkanie z Babcią i Dziadkiem”. Dzieci spisały się na medal a dziadkowie byli z nich bardzo dumni. 

Czytaj więcej

Na ludową nutę – Smerfy dla babć i dziadków.

031.JPG

25 stycznia był najcieplejszym dniem w roku, który sprawił wszystkim ogromną radość i wywołał uśmiechy na  twarzach wszystkich. W to czwartkowe przedpołudnie licznie przybyli nasi wyjątkowi goście. Smerfy przedstawiły program artystyczny, w którym pokazały swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnuczek i wnuków, a przedszkolaki odważnie i bez tremy śpiewały i tańczyły. 

Czytaj więcej

Wizyta przedszkolaków w schronisku dla zwierząt.

IMG_20180124_110048.jpg

Po raz kolejny przedszkolaki z całej Gminy Rydzyna zaangażowały się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowiły wesprzeć schronisko w Henrykowie. Dzieci zbierały karmę, materiały i przybory potrzebne podopiecznym. 24 stycznia z wizytą do schroniska pojechali przedstawiciele Publicznego Przedszkola w Rydzynie: grupa ,,Delfinki „i ,,Wiewiórki” wraz z opiekunami. Dzieci przekazały dary i zwiedziły schronisko. Przedszkolaki zapewniły, że będą kontynuować nasze akcje pomocy zwierzętom.

Czytaj więcej

,,DZIEŃ BABCI I DZIADKA”.

DSCN1884.JPG

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie. Wnuki to czują i wiedzą, dlatego w dniu 22 stycznia 2018 r. dzieci z grupy ,,Biedronki” zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać swoje pociechy w przygotowanym dla nich programie artystycznym. Wszyscy z dumą patrzyli na wnuczęta i gromkimi brawami podziękowali im za występ. Wnuczki i wnukowie podarowały czerwone serduszka i zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy...

Czytaj więcej