Kategoria Galeria Rydzyna

Ferie w przedszkolu.

20180212_133227.jpg

Choć zima w tym roku się nie popisała to ferie w przedszkolu nie są takie złe. Dzieci z różnych oddziałów integrują się podczas zabaw w sali i na powietrzu. Pogoda pozwala na spacery i zabawy na przedszkolnym placu. Dzieci słuchają też bajek, śpiewają piosenki, rysują i budują.

Czytaj więcej

Oddechowe zabawy logopedyczne.

logopedia-2-4.jpg

Ćwiczenia oddechowe mają na celu pogłębienie oddechu oraz zwiększenie pojemności płuc, są stosowane w terapii logopedycznej małych dzieci i pomagają zapobiegać wszelkiego rodzaju wadom wymowy i niewłaściwemu ukształtowaniu aparatu artykulacyjnego. W naszym przedszkolu takie ćwiczenia prowadzi pani Paulina Kałmuczak we współpracy z nauczycielkami grup. Dzieci bardzo lubią te ćwiczenia, bo to oprócz korzyści logopedycznych wspaniała, wesoła zabawa, podczas której przedszkolacy uczą się współdziałania i rozwijają swoje umiejętności.

Czytaj więcej

BALIK KARNAWAŁOWY.

balik-2018-16.jpg

Dnia 9 lutego przedszkolacy wspaniale bawili się na Balu Karnawałowym, który odbył się w Rydzyńskim Ośrodku Kultury. Dzieci były przebrane za różne postacie bajkowe. Były księżniczki, smoki, wilki, był wilk i Czerwony Kapturek, Zorro, a nawet policjanci i diabły. Zabawę prowadził DJ Rataj. Przy przebojach disco-polo oraz melodiach ludowych dzieci tańczyły i śpiewały. Swoimi umiejętnościami wokalnymi popisywali się starszacy: Maja Fiszer, Maja Ratajewska oraz Lenka. Był również soczek oraz słodki poczęstunek. Dziękujemy Panu Tomaszowi Ratajewskiemu za wspaniałą zabawę, dymy oraz lasery, który stworzyły nam klimat prawdziwej karnawałowej zabawy.

Czytaj więcej

Sowy poznają tajemnice Kosmosu.

rakiety-luty-2.jpg

W minionym tygodniu dzieci realizowały tematy związane z Kosmosem. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań przedszkolaków otaczającym je wszechświatem. Dzieci poznawały Układ Słoneczny i wchodzące w jego skład planety. Dowiedziały się m.in., czym różni się gwiazda od planety oraz pilot od astronauty, zastanawiały się także, czy na innych planetach istnieje życie i jak mogą wyglądać przybysze z kosmosu. Temat bardzo podobał się dzieciom, chętnie brały udział w proponowanych formach aktywności, słuchały opowiadań i wierszy, śpiewały piosenki. W grupie zorganizowany został również konkurs na najładniejszą rakietę, w którym pomogli rodzice. Dzieci za swoje dzieła otrzymały dyplomiki i nagrody.

Czytaj więcej

Rzekł kiedyś Bartek, dziś jest tłusty czwartek — czyli Dzień Pączka!!!

paczki-luty-5.jpg

Cukiernicy mieli dziś mnóstwo pracy i uwijali się wyrabiając ciasto i smażąc pączki. A wszystko na dzisiejszy tłusty czwartek, kiedy to zgodnie z tradycją objadamy się pączkami pod różną postacią. Tak dzieje się w ostatni czwartek karnawału. Dzieci z przedszkola, pielęgnując ponad 4-wiekową tradycję, objadały się dziś pączkami, które serwował sam Pan burmistrz Kornel Malcherek. Nie jest to zdrowa tradycja ale na pewno pyszna.

Czytaj więcej

Kosmici w przedszkolu!

IMG_0421.jpg

Kosmici zawitali do grupy Delfinki na całego. Były ciekawostki o kosmosie, o planetach, prezentacja multimedialna o kosmosie. Wykorzystaliśmy stare płyty CD aby z nich zrobić statki kosmiczne i ufoludki.

Czytaj więcej

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U DELFINKÓW.

IMG_0490.jpg

Dzień Babci i Dziadka w grupie Delfinki przebiegał na ludową nutę. Wszystkie dzieci ubrane były w stroje uszyte przez nasze kochane babcie. Były piosenki, tańce, wierszyki o charakterze ludowym, piosenki patriotyczne. Dziadkowie byli godni podziwu dla swoich wnuków, że potrafią tak dużo!!!

Czytaj więcej

Bezpieczniej z liskiem Boryskiem.

received_1605893149493932.jpeg

Dnia 30 stycznia dzieci uczestniczyły w spektaklu edukacyjnym o bezpieczeństwie na drodze. Przedstawienie pozwoliło utrwalić zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, kolory sygnalizacji świetlnej i znaki drogowe. Celem spotkania było kształtowanie odpowiedniej postawy dotyczącej bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym. Dzieci zapamiętały też że nie wolno ufać nieznajomym.

Czytaj więcej

Przedszkolacy w krainie zegarów.

20180131_134030.jpg

Dzieci z grupy średniej Sowy poznawały czas, zegary, pory dnia oraz pojęcia związane z czasem: sekunda, minuta, godzina. Przedszkolacy wiedzą jak mierzono czas dawniej i jak zmieniały się zegary na przestrzeni wieków. Dzieci poznały zegar: wodny, słoneczny, piaskowy, ogniowy, kieszonkowy, zegary z kukułką i te nowoczesne elektroniczne. Uczyły się ustawiać na zegarach godziny oraz zrobiły swoje zegary, na których mogą się uczyć cyfr.

Czytaj więcej

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA w grupie Puchatki.

DSC05376.JPG

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka w przedszkolu to bardzo ważny dzień zarówno dla dzieci jak ich babć oraz dziadków. W naszym przedszkolu od kilku dni trwały gorączkowe przygotowania do tego wielkiego święta. Dzieci z wielkim przejęciem recytowały, śpiewały i tańczyły dla ukochanych babć i dziadków w ten sposób wyrażając wdzięczność za trud, oddanie oraz wszystko to, co otrzymują od nich na co dzień.

Czytaj więcej