Kategoria Galeria Rydzyna

Wizyta w OSP Rydzyna.

PB140382.JPG

Misie i Motylki w dniu 14 listopada odwiedziły rydzyńską remizę. Po przybyciu na miejsce Panowie Strażacy zapoznali dzieci ze specyfiką swojej pracy. Zaprezentowali także wyposażenie wozu strażackiego, niezbędnego do gaszenia pożaru, usuwania skutków wypadków drogowych, innych katastrof oraz zabezpieczania terenu. Wiele radości sprawił dzieciom pokaz ognioodpornego kombinezonu, możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu, maski oraz polewanie wodą za pomocą węża strażackiego. Nie obyło się także bez wejścia do wozu specjalistycznego. Na zakończenie wizyty, dzieci podziękowały Strażakom za miło spędzony czas i z zadowolonymi minami wracały do przedszkola żegnane przez sygnały dźwiękowe wozu strażackiego.
Dziękujemy Panu Darkowi, tacie Jessici oraz Panu ...

Czytaj więcej

,,Wróbelki” świętują Dzień Niepodległości.

IMG_20181109_092457.jpg

Z okazji 100- lecia Niepodległości w barwach narodowych śpiewaliśmy piosenki patriotyczne i recytowaliśmy wiersze o tej tematyce. Odwiedziliśmy również Urząd Miasta i Gminy, wspólnie z przedstawicielami rydzyńskiego Ratusza zaśpiewaliśmy hymn narodowy. Wręczyliśmy biało-czerwone rozetki dla każdego pracownika.

Czytaj więcej

„Żabki” przygotowują się do obchodów Święta Niepodległości.

SAM_4695.JPG

„Żabki” w szczególny sposób przygotowywały się do obchodów 100- letniej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Przedszkolacy brali udział w zajęciach poświęconych symbolom narodowym, samodzielnie rysowały godło Polski oraz robiły flagę. Dzieci rozwiązywały zagadki, układały z puzzli mapę Polski, a także wysłuchały legendy o powstaniu państwa polskiego.

Czytaj więcej

Poznajemy zawody rodziców.

0035beaf7e9b0701.JPG

13 listopada grupę Motylki odwiedziła Pani Ewelina, mama Boryska. Dzięki wspólnie z synem przygotowanej planszy z obrazkami oraz instalacji w bardzo przystępny sposób opowiedzieli nam, czym na co dzień zajmuje się w swojej pracy. Przedszkolaki wiedzą, że Firma ViaCon ma swoją siedzibę w Rydzynie i zajmuje się kompleksowym wykonawstwem obiektów mostowych oraz budowli inżynierskich na potrzeby budownictwa komunikacyjnego, a materiały do wyprodukowania tych wszystkich elementów zamawia Pani Ewelina. Dzieci na globusie oglądały z jak odległych zakątków naszej Ziemi płyną do nas materiały niezbędne do produkcji. Rozwiązywały także rebusy oraz krzyżówkę, która wcale do łatwych nie należała. Odbyły się też zawody drużynowe na spostrzegawczość...

Czytaj więcej

Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości! Akcja „Rekord dla Niepodległej”.

019.JPG

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zaprosili wszystkie przedszkola do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Kolorowy Wiatraczek wszystkie przedszkolaki zebrały się w auli o wyznaczonej godzinie i wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. Dzieci wyrecytowały także wiersz Katechizm polskiego dziecka Władysława Bełzy. Na zakończenie były słodycze od firmy Agromix.

Czytaj więcej

Janusz Kołodziej w Kolorowym Wiatraczku.

45839923_1680599152045821_2802557050737917952_n.jpg

Dzieci z Przedszkola Kolorowy Wiatraczek w Rydzynie miały zaszczyt gościć dziś znamienitych gości: Józefa Dworakowskiego, prezesa KS Unia Leszno, Janusza Kołodzieja, złotego medalistę Drużynowych Mistrzostw Polski na Żużlu oraz burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna Kornela Malcherka. Przedszkolacy zadawali pytania, śpiewali hymn Unii Leszno oraz witali się z maskotką klubu. Podarowali też gościom piękne laurki. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Czytaj więcej

Nowe kamizelki odblaskowe w grupie Delfinki!

IMG_1391.JPG

Przedszkolacy z najmłodszej grupy otrzymali nowe kolorowe kamizelki, bo przecież bezpieczeństwo jest najważniejsze. Teraz będziemy bardzo widoczni na wycieczkach i spacerach. Kamizelki ofiarowała pani Agnieszka z firmy Grzegorzewski z Pawłowic. DZIĘKUJEMY!

Czytaj więcej

Flaga Powstania Wielkopolskiego.

012.JPG

6 listopada Pan burmistrz Kornel Malcherek na ręce Pani dyrektor, Bogusławy Pawlik, przekazał przedszkolakom flagę Powstania Wielkopolskiego oraz flagę Polski od prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Czytaj więcej

Spotkanie z Panią policjantką.

IMG_20181105_110139.jpg Czytaj więcej

Gminny konkurs Piosenki Patriotycznej.

FB_IMG_1541452783726.jpg

„OJCZYZNĘ WOLNĄ KOCHAM I SZANUJĘ” te słowa przyświecały uczestnikom VI edycji Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej, który odbył się 4 listopada w Rojęczynie. Poziom konkursu był bardzo wysoki. W kategorii Przedszkole nasze reprezentantki zajęły: I miejsce Ewelina, II miejsce Amelia. Gratulujemy!!!

Czytaj więcej