Kategoria Galeria Rydzyna

Karnawałowe maski.

IMG_20190111_132105.jpg

Karnawał w pełni czas więc na przygotowania do balu. Dzieci z grupy Biedronki wykonywały piękne karnawałowe maski oraz prace plastyczne „Moje karnawałowe przebranie”.

Czytaj więcej

Poznajemy Biegun Północny.

IMG_20190108_095817.jpg

Dzieci z grupy „Biedronki” poznają Biegun Północny, panujący tam klimat, zwierzęta oraz sposób ich życia a także krajobrazy Bieguna. Dzieci zafascynowała budowla, w jakiej zamieszkują Eskimosi, czyli igloo, przyniosły też mnóstwo gier i książek ukazujących życie w tamtejszym zimnym klimacie. Dzieci poznały takie zwierzęta jak: albatrosy, pingwiny, foki, lisy polarne, niedźwiedzie polarne, słonie morskie itp. Wykonały też piękne rysunki oraz wystawę. Temat bardzo przedszkolaków zainteresował.

Czytaj więcej

Nagrody i wyróżnienia w Rawiczu.

Rawicz-nagrody-2019-3.jpg

Dnia 7 stycznia przedszkolacy wzięli udział w uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień REGIONALNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „MÓJ ŚWIAT, MOJE MARZENIA” w sali portretowej Muzeum Ziemi Rawickiej uczestniczyli wraz z rodzicami w uroczystości oraz wernisażu prac. Z grupy starszej Biedronki nagrodę otrzymała Antonina, a wyróżnienia – Piotr, Olivia, Caren i Kinga, dyplom otrzymało też przedszkole „Kolorowy Wiatraczek” oraz wychowawczynie za przygotowanie dzieci do konkursu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych!!!

Czytaj więcej

Z górki na pazurki. Zabawy na śniegu.

IMG_20190104_113149.jpg Czytaj więcej

Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek.

mms_20190106_1749585c33778d8c60d.jpg

6 stycznia w Lipnie odbył się VI Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Reprezentantka naszego przedszkola, Ewelina Hasińska z grupy Motylki, zajęła zaszczytne I miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!  

Czytaj więcej

Pierwsze zabawy Delfinków na śniegu.

IMG_1857.JPG

 

Czytaj więcej

Utrwalamy dni tygodnia, poznajemy miesiące.

dni-tyg-1.JPG

„Żabki” codziennie uczą się czegoś nowego. Tym razem utrwalamy dni tygodnia, aby móc codziennie rano zaznaczyć na tablicy właściwy dzień. Powtarzamy dzień poprzedni i utrwalamy kolejny. Poznaliśmy także nazwy miesięcy, które przyporządkowywaliśmy do odpowiedniej pory roku. Wysłuchaliśmy wierszy i opowiadań.

Czytaj więcej

Jasełka u Żabek.

3.jpg

W poniedziałek, 17 grudnia, przedszkolacy z grupy „Żabki” zaprosili swoich rodziców do obejrzenia szczególnego przedstawienia. Dzieci przygotowały Jasełka. Ubrani w piękne stroje, starali się jak najlepiej pokazać gościom losy Świętej Rodziny. Po przedstawieniu odwiedził nas Gwiazdor, który dla wszystkich przyniósł wyjątkowe prezenty.

Czytaj więcej

,,Wróbelki”- Wigilia.

IMG-20181221-WA0026.jpg

Tego dnia przy wspólnym, świątecznym stole spożywaliśmy wigilijne potrawy.

Czytaj więcej

Kolędowanie i świąteczne życzenia przedszkolaków na Pl.Dąbrowskiego.

IMG_20181220_102149.jpg

Na to niecodzienne spotkanie przybyły do nas panie dyrektor, które złożyły przedszkolakom i pracownikom świąteczne życzenia. Podzieliliśmy się opłatkiem, a potem było wspólne kolędowanie przy choince.

Czytaj więcej