Kategoria Galeria Rydzyna

Świąteczne pierniki Sówek.

pierniki-2017-40.jpg

Świąteczny czas i tradycje świąteczne kojarzą nam się zawsze z domem, choinką, kolędą, Mikołajem ale mamy też skojarzenia zapachowe, na przykład zapach żywej choinki, zapach barszczyku czy zapach pierniczków pieczonych przez nasze babcie i mamusie. W przedszkolu panie starają się przybliżać dzieciom nie tylko tradycje świąteczne ale i zapachy. Dziś dzieci z grupy średniej lukrowały pierniczki, podczas pracy śpiewały kolędy i wesoło rozmawiały. Były całkowicie pochłonięte pracą i swoimi arcydziełami. Pierniczki udekorują nasze gwiazdkowe stoły podczas wspólnych Jasełek, a część zostanie wręczona jako świąteczny prezencik pod choinkę.

Czytaj więcej

Śpiewamy kolędy – poznajemy organy.

organy-gramy-kolędy2017-7.jpg

Nadchodzi okres świąt Bożego Narodzenia, w tym czasie w przedszkolu dzieci przygotowują się do świąt, występów dla rodziców i wspólnej Wigilii dlatego codziennie rozbrzmiewają w salach dźwięki kolęd. Dziś dzieci z grupy Sowy poznawały nowy instrument, na którym każdy mógł sobie troszeczkę pograć. Pani uczyła też dzieci śpiewać kolędy przy dźwiękach organów.

Czytaj więcej

Pełna miska dla schroniska – mikołajkowa akcja.

Od 1 grudnia trwa nasza mikołajkowa akcja – Pełna miska dla schroniska. Dzieci wraz z rodzicami bardzo chętnie przynoszą dla piesków i kotków ze schroniska puszki z mokrą karmą, zabawki, kocyki i inne upominki. Po nowym roku przedszkolacy pojadą do Henrykowa, by podarować biednym i samotnym, odrzuconym zwierzakom niespodzianki. Na pewno bardzo się ucieszą. Najlepiej jednak, żeby znalazły też ciepły, pełen miłości domek.

mikołaj dla piesków (3)mikołaj dla piesków (4)

Czytaj więcej

Pan burmistrz czyta bajki o Mikołaju.

burmistrz-czyta-mikołał-2017-1.jpg

Dnia 6 grudnia przedszkolaków z Rydzyny odwiedził burmistrz Kornel Malcherek by złożyć mikołajkowe życzenia oraz poczytać dzieciom bajki o Mikołaju. W tym dniu w przedszkolu było bardzo czerwono, wszystkie dzieci miały czerwone sweterki i piękne, mikołajkowe czapeczki. Pan burmistrz obdarował dzieci słodkim mikołajkiem, a od dzieci otrzymał drobny upominek. Dziękujemy za poświęcony czas.

Czytaj więcej

Akcja „Cała Polska czyta dzieciom”.

IMG_0171.jpg

Do tej pięknej akcji dołączyła pani Grażyna Dembicka, radna gminy Rydzyna. Przeczytała tak ulubione przez dzieci Przygody Kubusia Puchatka.

Czytaj więcej

,,Wiewiórki ” i Mikołajki.

IMG_20171206_083357.jpg

Każdego roku 6 grudnia dzieci czekają na wizytę Mikołaja. Dziś z prezentami odwiedził przedszkolaków pan burmistrz, Kornel Malcherek , obdarował każde dziecko czekoladowym ,,gwiazdorkiem”. Ten dzień jest bardzo wyjątkowy, w przedszkolu jest mnóstwo ,,Mikołajów „.

Czytaj więcej

Zajęcia pokazowe w grupie Delfinki.

IMG_0181.jpg

05.12.17 (wtorek) w grupie Delfinki odbyło się zajęcie pokazowe dla rodziców. Rodzice mieli okazję zobaczyć swoje dzieci w trakcie zajęć dydaktycznych, których tematem było: Wprowadzenie nowej litery i utrwalanie już poznanych. Rodzice byli bardzo zadowoleni, bo dzieci były bardzo aktywne, prawidłowo odpowiadały na pytania i wykonywały polecenia nauczycielki.

Czytaj więcej

Poznajemy pracę górnika.

górnik-2017-18-1.jpg

Dzisiaj święto wszystkich górników, z tej okazji dzieci poznają pracę górników. W grupie średniej Sowy przedszkolacy zapoznali się z legendą o duchu kopalni oraz postacią św. Barbary – patronki górników. Dzieci tworzyły prace plastyczne o górnikach i poznawały narzędzia i maszyny potrzebne do tej pracy. Nauczyły się również kilku nowych słów – kopalnia, szyb górniczy, czako czyli czapka górnika, kilof, itp. Wszystkim Barbarom, patronkom górników oraz górnikom pracującym pod ziemią składamy serdecznie życzenia zdrowia i pomyślności.

Czytaj więcej

Piszemy listy do Mikołaja.

kartka-do-mikołaja-38.jpg

Dzieci z grupy Sowy poznały drogę listu od nadawcy do adresata. Tematyka ta była też okazją do wysyłania listów dla chorej dziewczynki z Torunia – Wiki, bowiem dzieci uczestniczą w akcji „Marzycielskiej poczty” oraz do napisania listów, które poprzez rodziców trafią do Mikołaja. Dzieci samodzielnie rysowały prezenty, nie tylko dla siebie ale dla mamy i taty, pani opisywała jaki to prezent, a następnie listy zostały zaklejone i zaniesione na pocztę. Mamy nadzieję, że wszystkie trafią do celu, czyli do nadawcy, którym jest Mikołaj.

Czytaj więcej

Spotkanie z panią doktor.

wizyta-lekarska-grudzień-2017-38.jpg

Zimowe dni sprzyjają chorobom, infekcjom i różnym dolegliwościom, warto więc spotkać się ze specjalistą, by porozmawiać jak ustrzec się przed przeziębieniem oraz co zrobić, gdy już nas dopadnie. Grupę średniaków „Sowy” odwiedziła pani doktor, Karolina Jakubowska z Pomykowa, mama Wojtusia. Zademonstrowała narzędzia pracy lekarza pediatry, pokazała również jak pomóc osobie poszkodowanej, która złamała nogę i rękę oraz utrwaliła z dziećmi numery telefonów alarmowych oraz kolejność podawania danych podczas zgłoszenia wypadku. Dzieci w parach sprawdzały rytm bicia swojego serduszka oraz zakładały maseczki i czepki chirurgiczne. Potem pani doktor przeczytała opowiadanie związane z tematyką zajęcia. Na zakończenie dzieci podziękowały pani doktor pięknym cyprysikiem...

Czytaj więcej