Kategoria Galeria Rydzyna

Wizyta.

DSCN9692.JPG

19 października grupa „Biedronki” i „Pszczółki” gościła „Puchatki” z Rydzyny. Spotkanie rozpoczęło się od wesołych zabaw integracyjnych, podczas których dzieci poznawały swoje imiona. Następnie przedszkolacy wysłuchały bajkę pt. „Reksio”, gdzie naśladowały odgłosy poznanych zwierząt. Były wspólne tańce i śpiew jesiennych piosenek. Dziękujemy za odwiedziny i mile spędzony czas!

Czytaj więcej

Babcia Basia czyta dzieciom.

czyta-babcia-Kingi-X-2017-1.jpg

Dnia 17 października grupę średniaków odwiedziła babcia Kingi – Pani Barbara Wawrzyniak. Przeczytała dwa piękne opowiadania o zdrowiu, jako, że zbliża się sezon grypowy to opowiadania zawierały cenne wskazówki dotyczące leczenia chorób, lekarstw. Dzieci, choć jeszcze małe z wielką uwagą słuchały treści opowiadań, a nawet zadawały trudne pytania. Opowiadały również o swoich doświadczeniach związanych z pobytem w szpitalu i zdrowiem. Zachęcamy innych rodziców oraz dziadków, babcie czy ciocie do głośnego czytania dzieciom.

Czytaj więcej

Spotkanie z żużlowcem.

IMG_20171018_103757-1.jpg

Akcja „ŻUŻLOWA ZŁOTA JESIEŃ” to cykl spotkań Klubu Unii Leszno z przedszkolakami. Dzisiaj na hali sportowej w Rydzynie królowały barwy biało – niebieskie a to za sprawą Bartek Smektała Racing. Pan Bartek zdradzał przedszkolakom tajniki czarnego sportu odpowiadając na liczne pytania dzieci. Byczek, maskotka leszczyńskiego klubu żużlowego zrobiła wśród przedszkolaków prawdziwą furorę.

Czytaj więcej

Polska, złota jesień.

jesiene-zabawy-2017-29.jpg

Jesień – polska złota jesień, jest tak pięknie, że spacery są naprawdę przyjemnością, a zdjęcia wychodzą cudowne. Dzieci podczas jesiennych spacerów mają wiele doznań zarówno wzrokowych, dotykowych ale i węchowych – jesienne powietrze to zapach owoców, liści, palonych na ogródkach ognisk. Jesienny spacer to spotkanie kowalika, pajączka, osy, biedronki, ślimaczka, zbieranie liści, kasztanów, żołędzi, podziwianie kolorowych klonów i wesoła zabawa na powietrzu. Po twarzach dzieci widać, że są szczęśliwe – prawda?

Czytaj więcej

,,Wiewiórki” w trakcie teatrzyku edukacyjnego utrwalały zasady ruchu drogowego.

IMG_20171017_101251.jpg Czytaj więcej

Przedszkolacy na ścieżce edukacyjnej.

grzybowo-15.jpg

Grupa Sowy z Rydzyny i Biedronki z Dąbcza z paniami: Beatą i Kasią pojechały do Leszna- Grzybowa, by dowiedzieć się czegoś więcej o przyrodzie wokół nas. Dzieci przeszły ciekawą ścieżkę edukacyjną, po której przewodnikiem była mamusia Alka, pani Adrianna Urbanowska. Przedszkolacy podziwiali stary sprzęt rolniczy, wchodzili do labiryntów zrobionych z pięknie przyciętych żywopłotów, słuchały informacji o ptakach, budkach lęgowych, roślinach i drzewach. Przedszkolacy dowiedzieli się jakie skarby powstają z ula, co to jest miłorząb, poznały kilkanaście gatunków drzew, roślin, warzyw, mogły pobawić się tablicami multimedialnymi, gdzie poprzez naciśnięcie przycisków słuchały odgłosów ptaków i zwierząt...

Czytaj więcej

Poznajemy warzywa – ,,Wiewiórki”.

IMG_20171012_130420.jpg

,,Świeżaki „super pomocą dydaktyczną na zajęciach u ,,Wiewiórek”. Poznawaliśmy nazwy warzyw i owoców, tworzyliśmy zbiory i wspaniale bawiliśmy się do piosenki ,,Idą witaminki”.

Czytaj więcej

Ćwiczymy rączki – grupa Sowy.

ciastolina-5.jpg

Ćwiczenie sprawności ruchowej palców i dłoni stanowi bardzo ważny aspekt rozwoju dziecka, szczególnie przygotowuje dzieci do pisania. Niewiele zajęć rozwija równie intensywnie jak lepienie z plasteliny, ciastoliny czy masy solnej. Dlatego w przedszkolu dzieci często i chętnie sięgają po te właśnie materiały plastyczne. Lepienie przestrzenne, lepienie płaskorzeźb, wylepianie kształtów, wałkowanie rączkami …. ważne by obydwie ręce uczestniczyły w zabawie i by ta była interesująca dla dziecka. Dodatkowo dzieci utrwalają kolory i wesoło spędzają ze sobą przedszkolne chwile w małych grupkach. Lepienie dodatkowo jeszcze relaksuje małych artystów.

Czytaj więcej

Jesienny spacer ,,Wiewiórek”.

IMG-20171016-WA0008.jpg

„Poszła Ola na spacerek na słoneczko i wiaterek a tu lecą jej na głowę liście złote ,kolorowe…”

Czytaj więcej

Święto drzewa w grupie Sowy.

dzien-drzewa-10-1.jpg

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej, którego celem jest edukacja w zakresie zmian klimatycznych i ochrony drzew. Dnia 10 października święto drzewa obchodziły dzieci z grupy Sowy. Przedszkolacy poznali kilka rodzajów drzew, w tym piękny i dostojny dąb na którym rosną żołędzie. Zabawy w tym dniu toczyły się wokół drzew oraz jesiennych kolorów – dzieci utrwalały kolory jesieni takie jak: żółty, czerwony, pomarańczowy i zielony. Każde dziecko otrzymało kolor i zabawa polegała na ułożeniu zdania, np. Mam kolor czerwony – czerwony jest pomidor, mam kolor pomarańczowy – pomarańczowe jest pomarańczko, mam kolor zielony – zielona jest trawa, itd...

Czytaj więcej