Kategoria Galeria Rydzyna

Wycieczka do ZOO we Wrocławiu.

zoo-wrocław-2018-188.jpg

Dnia 14 maja dzieci z przedszkola w Rydzynie wyjechały na wspaniałą wycieczkę do wrocławskiego ZOO. Celem wycieczki było zapoznanie z wieloma gatunkami dzikich zwierząt zarówno ssaków, gadów ale i ryb. Dzieci były zachwycone Oceanarium w którym płaszczki, rekiny i inne piękne kolorowe ryby dosłownie przepływały nad głowami. Wszystkim podobały się też żyrafy, słonie i orangutany. W przerwach między zwiedzaniem przedszkolacy zajadali się pysznym bułeczkami, drożdżówkami i pili smaczną herbatkę w plenerze. Pogoda dopisała, więc wycieczka była prawdziwą przyjemnością.

Czytaj więcej

„Jak Wojtek został strażakiem”.

IMG_20180510_092028.jpg

Dzieci poznając trudną i niebezpieczną pracę strażaka wysłuchały pięknego utworu Czesława Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem.” Nasz przedszkolny Wojtek tak bardzo cieszył się, że w utworze występuje jego imiennik, że przygotował się i wszedł w rolę chłopca z utworu udzielając dzieciom odpowiedzi na wiele trudnych pytań zawartych w utworze. Dzieci rysowały również prace na konkurs o strażaku oraz poznały wiersz Jana Brzechwy „Pali się”.

Czytaj więcej

Wycieczka Delfinków i Wiewiórek na największą edukacyjną wystawę klocków LEGO w Poznaniu – Galeria Malta.

IMG_0909.jpg

08.05.2018 roku dzieci z przedszkola w Rydzynie pojechały na wycieczkę do Poznania. Wystawa prezentowała niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków, eksponaty interaktywne – roboty, instrumenty muzyczne wykonane z klocków LEGO, największy na świcie samolot wykonany z miliona klocków ,,Air Force One”, wielkie makiety z jeżdżącymi pociągami, strefa kultowych bajek, postacie super bohaterów w skali 1:1, Aleja Gwiazd Sportu w skali 1:1, figury polskich gwiazd sportu wykonane z klocków lego: Robert Lewandowski, Tomasz Gollob, Adam Nawałka, Agnieszka Radwańska. Na zakończenie pobytu dzieci odwiedziły strefę zabaw LEGO dla dzieci, zjeżdżalnie samochodowe, Auto Jump – skocznia dla samochodów, konstruowały swoje budowle z klocków lego i duplo, ściana do ,,pisania” klockami...

Czytaj więcej

Prezenty od sponsora dla „Sów”.

IMG_20180509_111908.jpg

Dnia 9 maja dzieci z grupy średniej „Sowy” z Przedszkola w Rydzynie odwiedził Pan Burmistrz Kornel Malcherek z Panem Mario Goszczyńskim, by przekazać piękne, sportowe koszulki i czapeczki. Dzięki pomocy firmy M&B Goszczyński dzieci będą pięknie prezentowały się podczas festynów i zawodów sportowych, ale również podczas wycieczek, gdzie będą bardziej widoczne w tłumie zwiedzających, co wkrótce sprawdzimy we wrocławskim ZOO. W imieniu dzieci serdecznie dziękujemy!!!

Czytaj więcej

Majówkowy spacer Sów i Puchatków.

IMG_20180508_112200.jpg

Dzieci z grup Sowy i Puchatki wybrały się na leśną majówkę. Przedszkolacy słuchali rechotania żab, obserwowały konika, biegały po górce, oglądały owady leśne i spacerowały wdychając czyste, leśne powietrze, które jest nieocenione dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Czytaj więcej

„Przybyli ułani pod okienko”.

IMG_20180426_132512.jpg

W maju dzieci przygotowują się do wielu konkursów, jednym z nich jest konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową w Rydzynie, a dotyczący patrona szkoły – 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Temat trudny, bo historyczny i przybliżenie dzieciom postaci ułanów nie jest łatwe, jednak udało się wykonać kilkanaście, bardzo pięknych prac. Mamy nadzieję, że spodobają się rodzinom ułanów, nauczycielom szkoły i uczniom. Na pewno odwiedzimy wystawę.

Czytaj więcej

Kto Ty jesteś? Polak mały.

symbole-polska-7.jpg

W maju dzieci uczą się o polskich symbolach narodowych, poznają swoją tożsamość, uczą się hymnu, utrwalają wygląd mapy Polski, wskazują najważniejsze polskie miasta i poznają główną rzekę Polski – Wisłę. Wiedzą też, że stolicą Polski jest Warszawa i znają mnóstwo ciekawostek o swoim kraju.

Kto ty jesteś? Polak mały.
Jaki znak twój? Orzeł biały.
Gdzie ty mieszkasz? Między swemi.
W jakim kraju? W polskiej ziemi.
Czem ta ziemia? Mą Ojczyzną.
Czem zdobyta? Krwią i blizną.
Czy ją kochasz? Kocham szczerze.
A w co wierzysz? W Polskę wierzę!

Czytaj więcej

Wiewiórki utrwalają symbole narodowe.

IMG_20180430_095339

Czytaj więcej

Mam kolegów z autyzmem. Lubimy się.

IMG_20180423_110842.jpg

Dnia 23 kwietnia przedszkolaków z grupy Sowy odwiedzili koledzy z SOSW w Rydzynie. Spotkanie miało na celu przybliżenie przedszkolakom odczuć, myśli i sposobów komunikowania się z otoczeniem dzieci autystycznych oraz integrowania się dzieci podczas wspólnych zabaw. Po świecie autyzmu oprowadzały nas pani Hanna Brink i Magdalena Chojnowska oraz ich uczniowie: Leszek, Weronika i Mateusz. Panie przedstawiły prezentację „Mam swój świat – autyzm moim przyjacielem” w której pokazały zabawy dzieci w szkole, komunikowanie się ze światem, ich radości i smutki oraz działania podejmowane w celu usprawnienie funkcji poznawczych i innych potrzebnych do jak najlepszego funkcjonowania w środowisku...

Czytaj więcej

Wycieczka Delfinków do firmy TOMS w Lesznie.

IMG_0826.jpg

19.04.18 grupa Delfinki pojechała na zaproszenie firmy TOMS zwiedzić i poznać linię produkcyjną pakowania słodkości. Porządek, czystość, organizacja pracy tam panujące zachwyciły dzieci jak i panie. Na koniec był słodki poczęstunek a do przedszkola przywieźliśmy niespodziankę.

Czytaj więcej