Kategoria Galeria Jabłonna

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU.

0135b267c948508d.JPG

Bezpieczeństwo i rozwaga tego od Ciebie każdy wymaga to tytuł IV edycji gminnego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Naczelnika OSP Dąbcze, Przedszkole Publiczne w Rydzynie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna.
Na konkurs wpłynęło 59 prac. Nagrodzono 6 prac; wyróżniono 10.
Laureaci tegorocznej edycji:
Nagrody równorzędne:
Aleksander Mróz grupa Wiewiórki
Mikołaj Musiał grupa Biedronki
Filip Giera grupa Wiewiórki
Aleksy Urbanowski grupa Sowy
Antonina Nowak grupa Sowy
Maja Koladyńska grupa Smerfy.
Wyróżnienia:
Adam Kasztelan grupa Sowy
Inez Maćkowiak grupa Muchomorki
Jakub Biegała grupa Muchomorki
Julia Urbanowicz grupa Muchomorki
Lena Stor grupa Delfinki
Małgorzata Pierzchała grupa Smerfy
Pola Jankowska grupa Delfinki
Wiktoria Kordek grupa Delfinki
...

Czytaj więcej

Wiatraczki w kolorach tęczy.

WIATRACZKI-PRACE-NAGRODY-3.jpg

„Wiatraczki w kolorach tęczy” to tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego w naszym przedszkolu. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac. Nagrodzono 23 prace, a wyróżniono 18, a pozostałe, równie piękne dzieła przedszkolaków zostały zakwalifikowane na wystawę, której otwarcie zaplanowano na dzień uroczystego nadania imienia naszej placówce. Nagrodzone i wyróżnione dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki. Wszystkim małym artystom dziękujemy za udział w konkursie, a paniom dziękujemy za przygotowanie dzieci oraz wprowadzenie działań edukacyjnych mających na celu przygotowanie do nadania nazwy naszej placówce. Życzymy samych sukcesów artystycznych i już dziś zapraszamy na wystawę dziecięcych prac o wiatraczkach we wrześniu.

Czytaj więcej

KWIETNIOWA PRZYGODA W OSIECZNEJ.

IMG_2030.JPG

Przedszkolacy z grupy „Muchomorki” z Jabłonny i „Piraci” z Pomykowa wybrali się do Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej. Tam na dzieci czekało wiele atrakcji… Na początek przedszkolacy zwiedzali jeden z trzech wiatraków – wiatrak „Józef-Adam”, w którym mieściła się ekspozycja odtwarzająca oryginalne XVIII-wieczne wnętrze wiatraka. Przedszkolacy dowiedzieli się również, jak trudną pracę wykonywał młynarz przygotowujący mąkę na chleb. Następnie dzieci wybrały się na ekscytującą przejażdżkę zabytkowym traktorkiem po terenie muzeum. Kolejną atrakcją było samodzielne przygotowanie ciasta i upieczenie podpłomyków, które dzieci zajadały z pyszną jabłkową konfiturą. Pełni wrażeń, zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola...

Czytaj więcej

NA KONCERCIE…

IMG_1650.JPG

Przedszkolaki z grupy „Muchomorki” wzięły udział w koncercie edukacyjnym, który odbył się w Rydzyńskim Ośrodku Kultury. Podczas koncertu dzieci miały okazję poznać wybrane instrumenty dęte m.in. puzon, trąbkę, czy też róg. Muzycy zaprezentowali również kilka utworów granych na poszczególnych instrumentach.

,

Czytaj więcej

WIELKANOC NA LUDOWO.

IMG_1563.JPG

W środowy poranek w naszym przedszkolu zjedliśmy uroczyste śniadanie wielkanocne. Już od samego rana, kiedy tylko dzieci pojawiły się w przedszkolu, rozpoczęły się przygotowania do wspólnego śniadania. Na naszych stołach pojawiły się świeże warzywa, kiełbasa, chleb, jajka i oczywiście baranki z masła. Nie zabrakło też bab wielkanocnych, które upiekła dla nas mama Julki – Pani Katarzyna Urbanowicz. Całość zdobiły kolorowe pisanki, rzeżucha i bukszpan. Na początek złożyliśmy sobie serdeczne życzenia, następnie zasiedliśmy do posiłku. Po śniadanku zawitał do przedszkola długo wyczekiwany zajączek. W tym roku pogoda zrobiła nam psikusa i nie mogliśmy wybrać się do lasu na poszukiwania, ale zajączek wiedział gdzie nas znaleźć i poukrywał nasze koszyc...

Czytaj więcej

POWITANIE WIOSNY.

IMG_1496.JPG

21 marca dzieci z grupy „Muchomorki” powitały wiosnę. Spragnione ciepła i zieleni, postanowiły przegonić zimę na dobre. Z grzechotkami, kołatkami i dzwoneczkami w ręku oraz marzanną wyruszyły w kolorowym pochodzie po Jabłonnie. Głośnym śpiewem i skandowaniem przedszkolaki przywoływały upragnioną wiosnę. Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła nam i nastrajała pozytywnie.

Czytaj więcej

DZIEŃ KOBIET.

dk2.jpg

8 marca obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Kobiet. Tego dnia zarówno chłopcy, jak i dziewczynki przyszli ubrani odświętnie. Już od samego rana panowała atmosfera pełna ekscytacji. Chłopcy przygotowali dla dziewczynek niespodzianki, nie zapomnieli też o wręczeniu kwiatka i odśpiewaniu uroczystego „Sto lat”. Nasze małe kobietki były bardzo zadowolone i niezmiernie ucieszyły się z przygotowanych dla nich prezentów.

Czytaj więcej

TŁUSTY CZWARTEK.

tlusty-2.jpg

Jest taki dzień w roku, kiedy bez wyrzutów sumienia możemy pozwolić sobie na małe co nieco. W naszej polskiej tradycji obchodzimy dzień zwany Tłustym Czwartkiem, tego dnia objadamy się pączkami. Dziś w przedszkolu zjawił się z samego rana gość, który przyniósł nam mnóstwo słodkości. Pan burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna, Kornel Malcherek, odwiedził nas częstując każdego przedszkolaka pysznym pączkiem. Dzieci były zachwycone niespodzianką, serdecznie podziękowały Panu burmistrzowi za ten słodki podarek.

Czytaj więcej

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY – ZAJĘCIA Z RODZICAMI.

pizza3.jpg

7 lutego dzieci z grupy „Muchomorki” obchodziły Światowy Dzień Pizzy. Tego dnia zaprosiły do przedszkola swoich rodziców, którzy pomogli im w przygotowaniu lubianego przez wszystkich przysmaku. Już z samego rana przed przyjściem rodziców, przedszkolacy przygotowali ciasto na pizzę. Dzieci zapoznały się z historią pizzy, wybrały się też w „podróż do Włoch”. Dzieci poznały najbardziej znane miejsca i zabytki tego pięknego kraju, osłuchały się z włoską muzyką. Następnie wraz z rodzicami przygotowały pizzę z wybranymi przez siebie składnikami. Upieczone pizze zostały zjedzone w mgnieniu oka, wszyscy zajadali się z wielkim apetytem.

Czytaj więcej

Balik karnawałowy.

3.JPG

6 lutego przedszkolacy z oddziału w Kłodzie zaprosili do wspólnej zabawy karnawałowej dzieci z oddziału w Pomykowie i Jabłonnej. Były tańce, zabawy, różnorodne konkurencje, a także poczęstunek. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków, tygrysy, dinozaury, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Czytaj więcej