Kategoria Galeria Jabłonna

„Październik stoi u dwora, wykop ziemniaki z pola.”

wykopki-2.jpg

Jak co roku, przedszkolaki z Jabłonnej wybrały się dzięki życzliwości Pana Zenka na wykopki. Zapał i zaangażowanie dzieci w pracę zaskoczył nas wszystkich, zbieranie ziemniaków okazało się nie tylko pracą, ale dobrą zabawą. Następnie Pan Zygmunt przygotował dla nas ognisko, do którego wrzuciliśmy zebrane ziemniaki. Kiedy tylko bulwiaste warzywa były gotowe, dzieci mogły zjeść je z masłem i białym serkiem. Na dzieci czekał również słodki poczęstunek, który przygotowała dla nas mama Julki – Pani Kasia Urbanowicz. Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym.

Czytaj więcej

KASZTANOWE LUDZIKI.

kasztaniaki-3.jpg

Co można zrobić z kasztanów? Przedszkolaki z grupy „Muchomorki” postanowiły wykonać z nich śmieszne ludziki i zwierzątka.

Czytaj więcej

DMUCHAŃCE, SKAKAŃCE.

dmuchance-3.jpg

Kiedy brzydka, deszczowa aura ustąpiła miejsca złotej, słonecznej jesieni, przed halą sportową w Rydzynie pojawiła się niespodzianka dla dzieci – dmuchane zamki i zjeżdżalnie. „Dmuchańce” wywołały mnóstwo uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Był to dzień pełen radości i pozytywnych wrażeń.

Czytaj więcej

Urodziny w grupie Muchomorki.

IMG_20170918_120325.jpg

Dzisiaj świętowaliśmy urodzinki Angeliki. Z tej okazji śpiewaliśmy jej sto lat po polsku i angielsku.

Czytaj więcej

Dzień chłopaka.

IMG_20171002_121614.jpg

Ręcznie zapakowane prezenty wraz z odznakami wręczyły dziewczynki swoim kolegom z okazji Dnia Chłopca.

Czytaj więcej

JESIENNE CIASTO DYNIOWE.

WP_20170921_07_46_03_Pro.jpg

Przedszkolaki postanowiły upiec z przyniesionych do przedszkola dyń ciasto dyniowe. Podwinęły rękawy i wzięły się do pracy. Najpierw przygotowały dynię, a następnie wsypały do miski niezbędne składniki i wszystko razem, dokładnie wymieszały. Zapach pieczonego ciasta unosił się w całym przedszkolu…

Czytaj więcej

GRZYBY, GRZYBKI, GRZYBOBRANIE…

grzyby-2.jpg

„Muchomorki” udały się na wielkie grzybobranie. Przed wycieczką dzieci poznały najważniejsze zasady grzybobrania, zostały przestrzeżone, iż nie wolno im się oddalać w lesie od grupy. Dzieci zapoznały się też z nazwami i właściwościami poszczególnych grzybów. Dowiedziały się, jakie gatunki są jadalne, a jakich nie powinno się zbierać do koszyczka. Podczas wędrówki znalazły wiele grzybów, różniły się one kolorami, kształtem, a także budową. Każdy napotkany w lesie okaz budził wielkie emocje. Grzybobranie należało do udanych, ponieważ żaden przedszkolak nie wrócił z pustym wiaderkiem.

Czytaj więcej

CZERWONE ŚWIATŁO – STOP!

drogowe3.jpg

We wrześniu dzieci z grupy „Muchomorki” poznawały przepisy ruchu drogowego. Wiedzę o ruchu drogowym zdobytą na zajęciach zastosowały w praktyce podczas wycieczki na pobliskie skrzyżowanie. Przedszkolaki doskonale wiedziały jak należy zachować się podczas wyjścia. Po drodze obserwowaliśmy poznane znaki drogowe, uczyliśmy się prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

Czytaj więcej

Dzień Przedszkolaka.

013.JPG

23 września hala sportowa w Rydzynie wypełniona była po brzegi pięknie i kolorowo ubranymi dziećmi i rodzicami. Pani dyrektor, Bogusława Pawlik zainaugurowała tegoroczne święto, które odbyło się pod hasłem Zdrowo na ludowo. Piękna nasza Polska cała. Tradycyjnie pan burmistrz przekazał tego dnia przedszkolakom klucz do bram miasta. Dla dzieci śpiewał i tańczył Zespół Tańca Ludowego Moraczewo. Uczniowie ze szkoły w Rydzynie przygotowali krótkie przedstawienie także o tematyce ludowej. Po występie wszyscy zgromadzeni zaśpiewaliśmy piosenkę Czerwone jabłuszko oraz pod kierownictwem pani Patrycji zatańczyliśmy śląski taniec – trojak, tym samym pobiliśmy taneczny rekord Rydzyny we wspólnym tańcu. Odbył się także pokaz mody ludowej...

Czytaj więcej

Bańki mydlane.

banki2.jpg

W poniedziałek odwiedziła nas Pani Grażynka Klefas – nasza emerytowana nauczycielka, która przyniosła ze sobą niespodziankę dla dzieci. Niespodzianką okazał się zestaw do robienia baniek mydlanych. Pani Grażynka na początek wytłumaczyła dzieciom, co jest niezbędne do wykonania baniek. Następnie odbyła się krótka prezentacja, przedszkolaki były zachwycone różnorodnością i wielkością „mydlanych fantazji”. Na koniec miały możliwość spróbowania swoich sił w tworzeniu wielkich, ale i tych mniejszych baniek mydlanych. Zabawy i radości było co niemiara.

Czytaj więcej