Kategoria Galeria Jabłonna

Koncert świąteczny.

020.JPG

Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek to jeden z najpiękniejszych zwyczajów Bożego Narodzenia w tradycji polskiej. 10 grudnia w naszym przedszkolu został zorganizowany koncert podczas którego można było posłuchać najpiękniejszych kolęd: Wśród nocnej ciszy, Przybieżeli do Betlejem, Cicha noc oraz świątecznych piosenek: Rudolf Czerwononosy, Jingle Bells, White Christmas, Last Christmas. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom koncertu i dzieci chętnie włączały się do wspólnego śpiewu.

Czytaj więcej

,,Mikołaj w Kaczkowie”.

20181206_102824.jpg

Na zaproszenie przedszkolaków z Kaczkowa dzieci z Kłody i Jabłonnej spotkały się wspólnie ze Świętym Mikołajem na sali w Rojęczynie. Przedszkolacy wysłuchali pięknej opowieści o życiu Świętego Mikołaja, który odznaczał się wielką dobrocią i wrażliwością na cierpienia innych ludzi. Dzieci wcześniej nauczyły się wielu piosenek, które specjalnie dla Świętego Mikołaja przygotowały. Każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Czytaj więcej

Teatrzyk kukiełkowy „Dom pod grzybkiem”.

W środku lasu tuż przy dróżce,
rośnie grzyb na jednej nóżce.
Przyszedł jeżyk…Wiem co zrobię.
Liści tu przyniosę sobie.
Chcę być lokatorem grzyba.
Dobrze będzie mi tu chyba. /…/

Dnia 26 listopada przedszkolacy z całej gminy uczestniczyli w pięknym przedstawieniu kukiełkowym przygotowanym przez nauczycielki – panią Beatę, Marysię, Anię, Violettę, Paulinę i Agnieszkę. Panie samodzielnie przygotowały kukiełki oraz przepiękną dekorację jesienną. Na początek była zagadka o jesieni, rozwiązanie zagadki przywołało na scenę Panią Jesień, która przyszła w pięknej sukni z wielkim koszem liści. Pani Jesień zadała dzieciom kilka pytań, a następnie rozrzuciła swoje liście po sali...

Czytaj więcej

Janusz Kołodziej w Kolorowym Wiatraczku.

45839923_1680599152045821_2802557050737917952_n.jpg

Dzieci z Przedszkola Kolorowy Wiatraczek w Rydzynie miały zaszczyt gościć dziś znamienitych gości: Józefa Dworakowskiego, prezesa KS Unia Leszno, Janusza Kołodzieja, złotego medalistę Drużynowych Mistrzostw Polski na Żużlu oraz burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna Kornela Malcherka. Przedszkolacy zadawali pytania, śpiewali hymn Unii Leszno oraz witali się z maskotką klubu. Podarowali też gościom piękne laurki. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Czytaj więcej

Z WIZYTĄ.

IMG_4646.JPG

Przedszkolaki z grupy „Muchomorki” udały się z wizytą do swoich kolegów i koleżanek uczęszczających do grup mieszczących się w nowym budynku Przedszkola Kolorowy Wiatraczek w Rydzynie na ulicy Wyspiańskiego. Na początek dzieci odwiedziły Panią dyrektor w jej biurze, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka. Następnie udały się na zwiedzanie przedszkola, oglądały poszczególne sale, przywitały się z rówieśnikami i spędziły miło czas na nowym placu zabaw.

Czytaj więcej

DMUCHAŃCE, SKAKAŃCE.

IMG_4573.JPG

Kiedy brzydka, deszczowa aura ustąpiła miejsca złotej, słonecznej jesieni, przed Przedszkolem Kolorowy Wiatraczek w Rydzynie pojawiła się niespodzianka dla dzieci – dmuchane zamki i zjeżdżalnie. „Dmuchańce” wywołały mnóstwo uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Był to dzień pełen radości i pozytywnych wrażeń.

Czytaj więcej

DYNIOWE POLE.

IMG_4530.JPG

Podczas jednego ze spacerów po najbliższej okolicy, dzieci dostrzegły w oddali pole, na którym rosły wielkie, pomarańczowe kule – dynie. Postanowiły przyjrzeć im się z bliska. Dynie były ogromnych rozmiarów, najdzielniejsi śmiałkowie próbowali podnieść największe okazy.

Czytaj więcej

ŚWIĘTO DYNI –POMARAŃCZOWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU.

Obraz-064.jpg

Na zaproszenie pani Natalii z Jabłonny ,,PSZCZÓŁKI”, ,,KOTKI” i ,,MUCHOMORKI” obchodziły Święto Dyni. 17 X dominował kolor pomarańczowy, a każde dziecko miało założoną na głowie opaskę przedstawiającą bohaterkę dnia- dynię. W tym dniu wszystko związane było z dynią: wierszyki, piosenki, zabawy ruchowe i muzyczne, nawet posiłki: placek i kompot. Dzieci śpiewały piosenkę o dyni i opisywały jej wygląd, rozmawiały o walorach zdrowotnych tego warzywa i rodzajach potraw, w których jest wykorzystywana: zupa dyniowa, placki i pestki z dyni. Aby w pełni uczcić Święto Dyni wybraliśmy się na pole dyniowe i spacer przez wieś...

Czytaj więcej

W SADZIE JABŁKA MALOWANE.

IMG_3737.JPG

„Muchomorki” wybrały się na wycieczkę do sadu w Święciechowie. Dzieci podziwiały dorodne, rumiane jabłka rosnące na drzewach. Poznały różne gatunki jabłoni, przyjrzały się z bliska budowie drzewa. Dowiedziały się też, że poszczególne gatunki jabłek różnią się kształtem, kolorem, zapachem i smakiem. Następnie przedszkolaki zwiedziły magazyn oraz sortownię jabłek, na koniec podziękowały za wizytę i wróciły szczęśliwe z zebranymi podczas spaceru jabłuszkami.

Czytaj więcej

DZIEŃ CHŁOPAKA PRZEDSZKOLAKA.

IMG_3689.JPG

1 października obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Ten dzień był szczególny dla naszych małych gentlemanów. Już od samego rana dziewczynki z niecierpliwością czekały na odpowiedni moment, aby pięknie zapakować, a następnie obdarować swoich kolegów upominkiem, a także pięknym uśmiechem i złożyć najserdeczniejsze życzenia. Chłopcy byli bardzo uradowani! Podziękowali za niespodziankę i odwdzięczyli się słodkościami. Nie brakło w tym dniu wspólnych zabaw, w których wszyscy z ochotą brali udział.

Czytaj więcej