Kategoria Galeria Jabłonna

KWIETNIOWA PRZYGODA W OSIECZNEJ.

IMG_2030.JPG

Przedszkolacy z grupy „Muchomorki” z Jabłonny i „Piraci” z Pomykowa wybrali się do Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej. Tam na dzieci czekało wiele atrakcji… Na początek przedszkolacy zwiedzali jeden z trzech wiatraków – wiatrak „Józef-Adam”, w którym mieściła się ekspozycja odtwarzająca oryginalne XVIII-wieczne wnętrze wiatraka. Przedszkolacy dowiedzieli się również, jak trudną pracę wykonywał młynarz przygotowujący mąkę na chleb. Następnie dzieci wybrały się na ekscytującą przejażdżkę zabytkowym traktorkiem po terenie muzeum. Kolejną atrakcją było samodzielne przygotowanie ciasta i upieczenie podpłomyków, które dzieci zajadały z pyszną jabłkową konfiturą. Pełni wrażeń, zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola...

Czytaj więcej

NA KONCERCIE…

IMG_1650.JPG

Przedszkolaki z grupy „Muchomorki” wzięły udział w koncercie edukacyjnym, który odbył się w Rydzyńskim Ośrodku Kultury. Podczas koncertu dzieci miały okazję poznać wybrane instrumenty dęte m.in. puzon, trąbkę, czy też róg. Muzycy zaprezentowali również kilka utworów granych na poszczególnych instrumentach.

,

Czytaj więcej

WIELKANOC NA LUDOWO.

IMG_1563.JPG

W środowy poranek w naszym przedszkolu zjedliśmy uroczyste śniadanie wielkanocne. Już od samego rana, kiedy tylko dzieci pojawiły się w przedszkolu, rozpoczęły się przygotowania do wspólnego śniadania. Na naszych stołach pojawiły się świeże warzywa, kiełbasa, chleb, jajka i oczywiście baranki z masła. Nie zabrakło też bab wielkanocnych, które upiekła dla nas mama Julki – Pani Katarzyna Urbanowicz. Całość zdobiły kolorowe pisanki, rzeżucha i bukszpan. Na początek złożyliśmy sobie serdeczne życzenia, następnie zasiedliśmy do posiłku. Po śniadanku zawitał do przedszkola długo wyczekiwany zajączek. W tym roku pogoda zrobiła nam psikusa i nie mogliśmy wybrać się do lasu na poszukiwania, ale zajączek wiedział gdzie nas znaleźć i poukrywał nasze koszyc...

Czytaj więcej

POWITANIE WIOSNY.

IMG_1496.JPG

21 marca dzieci z grupy „Muchomorki” powitały wiosnę. Spragnione ciepła i zieleni, postanowiły przegonić zimę na dobre. Z grzechotkami, kołatkami i dzwoneczkami w ręku oraz marzanną wyruszyły w kolorowym pochodzie po Jabłonnie. Głośnym śpiewem i skandowaniem przedszkolaki przywoływały upragnioną wiosnę. Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła nam i nastrajała pozytywnie.

Czytaj więcej

DZIEŃ KOBIET.

dk2.jpg

8 marca obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Kobiet. Tego dnia zarówno chłopcy, jak i dziewczynki przyszli ubrani odświętnie. Już od samego rana panowała atmosfera pełna ekscytacji. Chłopcy przygotowali dla dziewczynek niespodzianki, nie zapomnieli też o wręczeniu kwiatka i odśpiewaniu uroczystego „Sto lat”. Nasze małe kobietki były bardzo zadowolone i niezmiernie ucieszyły się z przygotowanych dla nich prezentów.

Czytaj więcej

TŁUSTY CZWARTEK.

tlusty-2.jpg

Jest taki dzień w roku, kiedy bez wyrzutów sumienia możemy pozwolić sobie na małe co nieco. W naszej polskiej tradycji obchodzimy dzień zwany Tłustym Czwartkiem, tego dnia objadamy się pączkami. Dziś w przedszkolu zjawił się z samego rana gość, który przyniósł nam mnóstwo słodkości. Pan burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna, Kornel Malcherek, odwiedził nas częstując każdego przedszkolaka pysznym pączkiem. Dzieci były zachwycone niespodzianką, serdecznie podziękowały Panu burmistrzowi za ten słodki podarek.

Czytaj więcej

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY – ZAJĘCIA Z RODZICAMI.

pizza3.jpg

7 lutego dzieci z grupy „Muchomorki” obchodziły Światowy Dzień Pizzy. Tego dnia zaprosiły do przedszkola swoich rodziców, którzy pomogli im w przygotowaniu lubianego przez wszystkich przysmaku. Już z samego rana przed przyjściem rodziców, przedszkolacy przygotowali ciasto na pizzę. Dzieci zapoznały się z historią pizzy, wybrały się też w „podróż do Włoch”. Dzieci poznały najbardziej znane miejsca i zabytki tego pięknego kraju, osłuchały się z włoską muzyką. Następnie wraz z rodzicami przygotowały pizzę z wybranymi przez siebie składnikami. Upieczone pizze zostały zjedzone w mgnieniu oka, wszyscy zajadali się z wielkim apetytem.

Czytaj więcej

Balik karnawałowy.

3.JPG

6 lutego przedszkolacy z oddziału w Kłodzie zaprosili do wspólnej zabawy karnawałowej dzieci z oddziału w Pomykowie i Jabłonnej. Były tańce, zabawy, różnorodne konkurencje, a także poczęstunek. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków, tygrysy, dinozaury, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Czytaj więcej

DZIEŃ BABCI I DZIADKA NA LUDOWO.

dzienbd2.jpg

Dzień Babci i Dziadka jest bardzo wyjątkowym dniem w naszym przedszkolu. Chcąc podziękować Babciom i Dziadkom za ich dobre serce, miłość, troskę i cierpliwość, dzieci przygotowały występ artystyczny. Przedstawiły specjalny repertuar składający się z występów słowno-muzycznych, wierszy, tańców, inscenizacji oraz życzeń. Na twarzach Dziadków gościł uśmiech, podziwiali talenty swoich wnuków. Po części artystycznej przedszkolaki zaprosiły swoje babcie i dziadków do wspólnej zabawy w kole, następnie odśpiewały uroczyste Sto lat i wręczyły gościom upominki. Na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

Czytaj więcej

NIEBIESKO MI…

niebiesko-1.jpg

Grupa „Muchomorki” obchodziła w przedszkolu Niebieski Dzień, który upłynął bardzo wesoło i przyjemnie. Z tej okazji dzieci przeniosły się do Krainy Smerfów, w której wszystko było niebieskie: dzieci przyszły w niebieskich ubrankach, pojawiły się niebieskie balony z zagadkami, był „niebieski” tor przeszkód, dzieci rysowały wyłącznie niebieskimi kredkami i flamastrami. Każde dziecko zdobyło tego dnia smerfną odznakę, a na koniec czekał na dzieci pyszny, niebieski smakołyk.

Czytaj więcej