Kategoria Galeria Jabłonna

Balik karnawałowy.

3.JPG

6 lutego przedszkolacy z oddziału w Kłodzie zaprosili do wspólnej zabawy karnawałowej dzieci z oddziału w Pomykowie i Jabłonnej. Były tańce, zabawy, różnorodne konkurencje, a także poczęstunek. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków, tygrysy, dinozaury, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Czytaj więcej

DZIEŃ BABCI I DZIADKA NA LUDOWO.

dzienbd2.jpg

Dzień Babci i Dziadka jest bardzo wyjątkowym dniem w naszym przedszkolu. Chcąc podziękować Babciom i Dziadkom za ich dobre serce, miłość, troskę i cierpliwość, dzieci przygotowały występ artystyczny. Przedstawiły specjalny repertuar składający się z występów słowno-muzycznych, wierszy, tańców, inscenizacji oraz życzeń. Na twarzach Dziadków gościł uśmiech, podziwiali talenty swoich wnuków. Po części artystycznej przedszkolaki zaprosiły swoje babcie i dziadków do wspólnej zabawy w kole, następnie odśpiewały uroczyste Sto lat i wręczyły gościom upominki. Na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

Czytaj więcej

NIEBIESKO MI…

niebiesko-1.jpg

Grupa „Muchomorki” obchodziła w przedszkolu Niebieski Dzień, który upłynął bardzo wesoło i przyjemnie. Z tej okazji dzieci przeniosły się do Krainy Smerfów, w której wszystko było niebieskie: dzieci przyszły w niebieskich ubrankach, pojawiły się niebieskie balony z zagadkami, był „niebieski” tor przeszkód, dzieci rysowały wyłącznie niebieskimi kredkami i flamastrami. Każde dziecko zdobyło tego dnia smerfną odznakę, a na koniec czekał na dzieci pyszny, niebieski smakołyk.

Czytaj więcej

PRZEDSZKOLAKI NA LUDOWO.

Obraz-139.jpg

W piątek 26 stycznia 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Kłodzie przedszkolacy z Kłody, Pomykowa i Jabłonny spotkali się z instruktorką zespołu ludowego ,,Moraczewo”, panią Patrycją Maciejewską, wraz ze swoimi podopiecznymi. Celem spotkania było kultywowanie polskich tradycji ludowych oraz wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej. Zespół ma w swoim repertuarze wiązanki tańców ludowych z rożnych stron Polski. Dzieci miały znakomitą okazję, aby na żywo zobaczyć zespół folklorystyczny, który popularyzuje wartości kultury wielu regionów, poprzez prezentację piękna muzyki, tańca i strojów. Przedszkolaki poznały podstawowe elementy krakowskiego stroju ludowego, a także uczyły się klepanego. Brawurowym tańcem wiewióreczka goście zachęcali do wspólnej zabawy, ...

Czytaj więcej

Wizyta przedszkolaków w schronisku dla zwierząt.

IMG_20180124_110048.jpg

Po raz kolejny przedszkolaki z całej Gminy Rydzyna zaangażowały się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowiły wesprzeć schronisko w Henrykowie. Dzieci zbierały karmę, materiały i przybory potrzebne podopiecznym. 24 stycznia z wizytą do schroniska pojechali przedstawiciele Publicznego Przedszkola w Rydzynie: grupa ,,Delfinki „i ,,Wiewiórki” wraz z opiekunami. Dzieci przekazały dary i zwiedziły schronisko. Przedszkolaki zapewniły, że będą kontynuować nasze akcje pomocy zwierzętom.

Czytaj więcej

SEANS FILMOWY.

kino1.jpg

W styczniu przedszkolacy z grupy „Muchomorki” wybrali się na wycieczkę do kina Cinema 3D w Lesznie na film animowany „Fernando”. Już od samego rana wszystkim dopisywały humory, nie mogliśmy doczekać się, kiedy wsiądziemy do autokaru i wyruszymy do kina. Kiedy dotarliśmy na miejsce, kupiliśmy popcorn i udaliśmy się do sali, w której wyświetlona została bajka. Przygody byczka Fernando były bardzo zabawne, wszyscy doskonale bawili się podczas seansu. Następnie udaliśmy się na małe co nieco do McDonalda. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola. Dzień ten był pełen pozytywnych wrażeń.

Czytaj więcej

GWIAZDORKU, GWIAZDORKU, CO NIESIESZ? PREZENTY W WORKU…

gwiazdor-1.jpg

Przedszkolaków z grupy „Muchomorki” odwiedził Gwiazdor. Przybył on do przedszkola z ogromnym workiem pełnym prezentów. Dzieci przygotowały dla niego niespodziankę – występ artystyczny. Zaśpiewały poznane piosenki, nie tylko te o zimie i Świętach, ale również zaprezentowały przyśpiewki ludowe. Zatańczyły też pięknie dla kochanego gościa z siwą brodą i zaprosiły Go do wspólnej zabawy.

Czytaj więcej

NIEZAPOWIEDZIANI GOŚCIE.

goscie1.jpg

Dziś odwiedzili nas w przedszkolu wyjątkowi goście: burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna, Pan Kornel Malcherek, sołtys wsi Jabłonna Pan Arkadiusz Bartkowiak oraz Pan radny Marcin Urbanowicz, którzy przynieśli ze sobą wyjątkowy prezent. Z okazji Mikołajek podarowali dzieciom dwie ogromne maskotki: Kubusia Puchatka i Prosiaczka na biegunach. Dzieci były zachwycone podarkiem i podziękowały gościom wręczając im słodki upominek.

Czytaj więcej

Niedługo święta…

choinka2.jpg

Wszyscy czekają na nie z wypiekami na twarzach… Dzieci przygotowują ozdoby, dekorują przedszkole, poznają tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki przypominały sobie tradycję ozdabiania świątecznego drzewka. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zawieszały bombki, gdy skończyliśmy i zapaliliśmy lampki, poczuliśmy zbliżające się wielkim krokiem Boże Narodzenie.

Czytaj więcej

PIECZENIE PIERNICZKÓW.

pieczenie1.jpg

Przedszkolaki z grupy „Muchomorki” przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. Zabrały się za pieczenia świątecznych pierniczków. Z pomocą pani Joli praca z przygotowaniem wypieków szła gładko i sprawnie. Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Kolejna porcja wypieków za rok…

Czytaj więcej