Kategoria Galeria Jabłonna

Janusz Kołodziej w Kolorowym Wiatraczku.

45839923_1680599152045821_2802557050737917952_n.jpg

Dzieci z Przedszkola Kolorowy Wiatraczek w Rydzynie miały zaszczyt gościć dziś znamienitych gości: Józefa Dworakowskiego, prezesa KS Unia Leszno, Janusza Kołodzieja, złotego medalistę Drużynowych Mistrzostw Polski na Żużlu oraz burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna Kornela Malcherka. Przedszkolacy zadawali pytania, śpiewali hymn Unii Leszno oraz witali się z maskotką klubu. Podarowali też gościom piękne laurki. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Czytaj więcej

Z WIZYTĄ.

IMG_4646.JPG

Przedszkolaki z grupy „Muchomorki” udały się z wizytą do swoich kolegów i koleżanek uczęszczających do grup mieszczących się w nowym budynku Przedszkola Kolorowy Wiatraczek w Rydzynie na ulicy Wyspiańskiego. Na początek dzieci odwiedziły Panią dyrektor w jej biurze, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka. Następnie udały się na zwiedzanie przedszkola, oglądały poszczególne sale, przywitały się z rówieśnikami i spędziły miło czas na nowym placu zabaw.

Czytaj więcej

DMUCHAŃCE, SKAKAŃCE.

IMG_4573.JPG

Kiedy brzydka, deszczowa aura ustąpiła miejsca złotej, słonecznej jesieni, przed Przedszkolem Kolorowy Wiatraczek w Rydzynie pojawiła się niespodzianka dla dzieci – dmuchane zamki i zjeżdżalnie. „Dmuchańce” wywołały mnóstwo uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Był to dzień pełen radości i pozytywnych wrażeń.

Czytaj więcej

DYNIOWE POLE.

IMG_4530.JPG

Podczas jednego ze spacerów po najbliższej okolicy, dzieci dostrzegły w oddali pole, na którym rosły wielkie, pomarańczowe kule – dynie. Postanowiły przyjrzeć im się z bliska. Dynie były ogromnych rozmiarów, najdzielniejsi śmiałkowie próbowali podnieść największe okazy.

Czytaj więcej

ŚWIĘTO DYNI –POMARAŃCZOWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU.

Obraz-064.jpg

Na zaproszenie pani Natalii z Jabłonny ,,PSZCZÓŁKI”, ,,KOTKI” i ,,MUCHOMORKI” obchodziły Święto Dyni. 17 X dominował kolor pomarańczowy, a każde dziecko miało założoną na głowie opaskę przedstawiającą bohaterkę dnia- dynię. W tym dniu wszystko związane było z dynią: wierszyki, piosenki, zabawy ruchowe i muzyczne, nawet posiłki: placek i kompot. Dzieci śpiewały piosenkę o dyni i opisywały jej wygląd, rozmawiały o walorach zdrowotnych tego warzywa i rodzajach potraw, w których jest wykorzystywana: zupa dyniowa, placki i pestki z dyni. Aby w pełni uczcić Święto Dyni wybraliśmy się na pole dyniowe i spacer przez wieś...

Czytaj więcej

W SADZIE JABŁKA MALOWANE.

IMG_3737.JPG

„Muchomorki” wybrały się na wycieczkę do sadu w Święciechowie. Dzieci podziwiały dorodne, rumiane jabłka rosnące na drzewach. Poznały różne gatunki jabłoni, przyjrzały się z bliska budowie drzewa. Dowiedziały się też, że poszczególne gatunki jabłek różnią się kształtem, kolorem, zapachem i smakiem. Następnie przedszkolaki zwiedziły magazyn oraz sortownię jabłek, na koniec podziękowały za wizytę i wróciły szczęśliwe z zebranymi podczas spaceru jabłuszkami.

Czytaj więcej

DZIEŃ CHŁOPAKA PRZEDSZKOLAKA.

IMG_3689.JPG

1 października obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Ten dzień był szczególny dla naszych małych gentlemanów. Już od samego rana dziewczynki z niecierpliwością czekały na odpowiedni moment, aby pięknie zapakować, a następnie obdarować swoich kolegów upominkiem, a także pięknym uśmiechem i złożyć najserdeczniejsze życzenia. Chłopcy byli bardzo uradowani! Podziękowali za niespodziankę i odwdzięczyli się słodkościami. Nie brakło w tym dniu wspólnych zabaw, w których wszyscy z ochotą brali udział.

Czytaj więcej

Zabawy badawcze.

IMG_3387.JPG

Przyroda kryje w sobie wiele tajemnic, zadziwia i prowokuje do pytań. Zabawy badawcze to forma zajęć, która umożliwia dzieciom uzyskanie odpowiedzi na nurtujące je pytania poprzez samodzielne działanie. W ten wietrzny dzień przedszkolacy wybrali się na łąkę, by móc „potańczyć” z wiatrem. Wcześniej przygotowali zabawki, które posłużyły im do obserwacji kierunku wiatru. Dzieci poznały też właściwości wiatru oraz jego pozytywny i negatywny wpływ na środowisko przyrodnicze.

Czytaj więcej

NA WYKOPKACH.

IMG_3309.JPG

„Październik stoi u dwora, wykop ziemniaki z pola.” Jak co roku, przedszkolaki z Jabłonny wybrały się dzięki życzliwości Pana Zenka na wykopki. Zapał i zaangażowanie dzieci w pracę zaskoczył nas wszystkich, zbieranie ziemniaków okazało się nie tylko pracą, ale dobrą zabawą. Pan Zenek przygotował dla nas też ognisko, do którego wrzuciliśmy zebrane ziemniaki. Kiedy tylko bulwiaste warzywa były gotowe, dzieci mogły zjeść je z masłem i białym serkiem. Pyszności! Dziękujemy serdecznie Panu Zenkowi!

Czytaj więcej

CZERWONE ŚWIATŁO – STOP!

IMG_3185.JPG

We wrześniu dzieci z grupy „Muchomorki” poznawały przepisy ruchu drogowego. Wiedzę o ruchu drogowym zdobytą na zajęciach zastosowały w praktyce podczas wycieczki na pobliskie skrzyżowanie. Przedszkolaki doskonale wiedziały jak należy zachować się podczas wyjścia. Po drodze obserwowaliśmy poznane znaki drogowe, uczyliśmy się prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

Czytaj więcej