Kategoria Galeria Kłoda

Wizyta.

DSCN9692.JPG

19 października grupa „Biedronki” i „Pszczółki” gościła „Puchatki” z Rydzyny. Spotkanie rozpoczęło się od wesołych zabaw integracyjnych, podczas których dzieci poznawały swoje imiona. Następnie przedszkolacy wysłuchały bajkę pt. „Reksio”, gdzie naśladowały odgłosy poznanych zwierząt. Były wspólne tańce i śpiew jesiennych piosenek. Dziękujemy za odwiedziny i mile spędzony czas!

Czytaj więcej

Dzień drzewa.

DSCN3386.JPG

Starszacy z grupy „Biedronki” obchodzili Światowy Dzień Drzewa, który ma na celu uświadomienie dzieciom wartości drzew, które są obok nas. Korzystając z pięknego jesiennego dnia, dzieci spacerowały po rydzyńskim parku i rozpoznawały drzewa. Otoczyliśmy kołem największe drzewo i wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę, a potem chcąc poczuć, że drzewo żyje przytulaliśmy się do niego.

Czytaj więcej

Teatrzyk kukiełkowy.

DSCN3380.JPG

Dnia 17 października starszacy z grupy „Biedronki” uczestniczyły w teatrzyku kukiełkowym „Bezpiecznie na drodze”. Aktorzy w bardzo interesujący sposób przedstawili dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po chodniku i jezdni.

Czytaj więcej

SPOTKANIE Z BARTOSZEM SMEKTAŁĄ – ŻUŻLOWCEM UNII LESZNO.

Obraz-05759e7b83227858.jpg

18 października 2017 r. na hali w Rydzynie odbyło się spotkanie przedszkolaków z wyjątkowym gościem: Bartoszem Smektałą, który w 2017r. wywalczył –Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwo Polski, z seniorami wywalczył Drużynowe Mistrzostwo Świata i Drużynowe Mistrzostwo Świata Juniorów. W tym wyjątkowym dniu dominowały barwy biało – niebieskie. Dzieci poznały od podszewki trudy bycia żużlowcem oraz wiążące się z tym obowiązki, ryzyko upadków i kontuzji. Miały okazję zobaczyć motor, kevlar, kask, okulary, dowiedziały się że motor nie ma hamulców i dlatego na lewy but zakłada się ,,laczek”, który służy do ślizgania się po torze, gdy zawodnik podpiera się nogą...

Czytaj więcej

PSZCZÓŁKI NA WYCIECZCE W RYDZYŃSKIM ZAMKU.

Obraz-00359e7b7a729747.jpg

Ważnym elementem w poznawaniu rodzinnej miejscowości są organizowane spacery i piesze wycieczki. 17 października dzieci odbyły wycieczkę do Zamku w Rydzynie. Zamek, który dzieci oglądały został wybudowany w drugiej połowie XVII wieku. Początkowo cały kompleks budynków należał do rodziny Leszczyńskich. W kolejnych latach, wraz ze zmianami właścicieli, zmieniał się również sam zamek. Poddawano go wielokrotnym przebudowom, rozbudowom i remontom. Zamek niemal doszczętnie został zniszczony w 1945 roku. Na szczęście obiekt udało się odbudować i można go zwiedzać. Zamek jest naprawdę piękny i oferuje bogatą ekspozycję historyczną. Zachęcam wszystkich do rodzinnych wycieczek szlakiem naszego miasteczka. To była ciekawa lekcja historii.

Czytaj więcej

PSZCZÓŁKI POZNAJĄ WARZYWA.

Obraz-004.jpg

Kącik przyrodniczy w grupie PSZCZÓŁKI wzbogacił się o warzywa przyniesione przez dzieci – w większości z przydomowych ogródków. W jesiennych koszykach znalazły się marchewki, pietruszki, ziemniaki, buraki, cukinie, papryki, ogórki, kalarepy, kapusta, cebula, pomidor, por i dynia. Dzieci mogły za pomocą zmysłów poznać kształt, kolor i zapach warzyw. Przyniesione do przedszkola warzywa spożywaliśmy również podczas śniadania. Atrakcją zajęć plastycznych było stemplowanie obrazka korkiem. W sklepie warzywniczym dzieci mogły zapoznać się z pracą ekspedientki, zwrócić uwagę na ludzi kupujących owoce i warzywa.

Czytaj więcej

PSZCZÓŁKI ROBIĄ SURÓWKĘ.

Obraz-028.jpg

,,Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” – pod takim hasłem kończy się 2 dwutygodniowy cykl zajęć jesiennych w naszej grupie. Jak ważną rolę warzywa i owoce pełnią w żywieniu każdego dziecka nie trzeba nikomu mówić. W ramach tych zajęć dzieci robiły 16.X surówkę z jabłek i marchewki. Uczyły się bezpiecznie posługiwać tarką i higienicznie wykonać potrawę. Ucierały soczyste jabłka i marchewki, a przyjemność dzieciom sprawiała degustacja przepysznej surówki. Zachęcam do robienia tak pysznych surówek w domu –dzieci są bardzo samodzielne.

Czytaj więcej

WYCIECZKA PSZCZÓŁEK DO PRZEDSZKOLA W RYDZYNIE.

Obraz-065.jpg

W środę 11 X ,,Pszczółki” odwiedziły Przedszkole w Rydzynie. Wizyta ta miała na celu integrację przedszkolaków ze swoimi kolegami z oddziału ,,Puchatki” i panią Hanią; zapoznanie dzieci z budynkiem w którym znajduje się przedszkole, pomieszczeniami (gabinet pani dyrektor, sale, kuchnia). Pani dyrektor przywitała i zaprosiła wszystkie dzieci do gabinetu, pokazała swoje miejsce pracy, bogaty księgozbiór z czasopismami i bajkami dla dzieci, na koniec poczęstowała wszystkie przedszkolaki cukierkami. Do przedszkola wypożyczyliśmy książkę ,,Żabi król” inscenizowaną pacynkami. Dzieci miały także okazję zapoznać się bliżej z miejscem, gdzie przygotowane są pyszne obiadki. Zdolności kulinarne naszych pań kucharek, których dzieci doświadczają każdego dnia...

Czytaj więcej

14 X – DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.

Obraz-014.jpg

Niech Paniom praca jest radością,
Niech Paniom zima będzie wiosną,
Niech Paniom słonko zawsze świeci,
I beztrosko czas przeleci.
Dużo plonów z Waszej pracy
życzą z całego serca przedszkolacy.

Jak co roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej przedstawiciele Rady Rodziców oraz nasze przedszkolaki z uśmiechniętymi minkami 13 X już od samego rana składali życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom. Serdeczne podziękowania składamy Wam drodzy Rodzice i dzieci za kwiaty, życzenia, pyszny torcik i podarunki. Kochane Dzieci – bardzo Wam dziękujemy; dla Was będziemy starać się jeszcze, jeszcze, jeszcze bardziej!!!!

Czytaj więcej

Jesienny spacer.

DSCN3355.JPG

W październiku, korzystając z bezdeszczowej pogody, starszacy z grupy „Biedronki” wybrali się na jesienny spacer po okolicy. Założeniem naszej wędrówki była obserwacja zmian zachodzących jesienią w przyrodzie. Najprzyjemniejszą czynnością było zbieranie kolorowych liści, które wykorzystaliśmy do ćwiczeń oddechowych.

Czytaj więcej