Kategoria Galeria Kłoda

Pasowanie na Przedszkolaka.

DSCN5055.JPG

Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci. Pomimo tego, że było to ogromne przeżycie, przedszkolaki były bardzo dzielne. Z uśmiechami na twarzach tańczyły i śpiewały piosenki, otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Następnie złożyły uroczystą przysięgę, a Pani dyrektor, Bogusława Pawlik, za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „aktu pasowania”. Nie zabrakło życzeń oraz dyplomów dla każdego przedszkolaka. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci jak i rodziców. Przedszkolakom życzymy rozwoju swoich talentów i wielu miłych chwil, które przeżyją w przedszkolu!

Czytaj więcej

Flaga Powstania Wielkopolskiego.

Obraz-084.jpg Czytaj więcej

Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości! Akcja „Rekord dla Niepodległej”.

019.JPG

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zaprosili wszystkie przedszkola do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Kolorowy Wiatraczek wszystkie przedszkolaki zebrały się w auli o wyznaczonej godzinie i wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. Dzieci wyrecytowały także wiersz Katechizm polskiego dziecka Władysława Bełzy. Na zakończenie były słodycze od firmy Agromix.

Czytaj więcej

TYDZIEŃ PATRIOTYCZNEGO CZYTANIA ,,DLA NIEPODLEGŁEJ”.

Obraz-090.jpg

Ze względu na zbliżającą się 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości PSZCZÓŁKI codziennie zapraszali do przedszkola gości: p. dyrektor ,p. burmistrza , p. sołtysa, rodziców oraz pracowników przedszkola, którzy czytali dzieciom legendy, baśnie wiersze, przybliżając w ten sposób dzieje naszego narodu . Celem akcji jest rozwijanie w dziecku właściwej postawy patriotycznej, postawy wobec Ojczyzny jako całości, która dla małego dziecka jest pojęciem abstrakcyjnym, wyrobienie przywiązania do szczegółowych pojęć, symboli narodowych, własnej tożsamości regionalnej, a tym samym kształtowanie postawy zaangażowania w sprawy własnego środowiska oraz poznanie historii swego najbliższego otoczenia .

Czytaj więcej

Janusz Kołodziej w Kolorowym Wiatraczku.

45839923_1680599152045821_2802557050737917952_n.jpg

Dzieci z Przedszkola Kolorowy Wiatraczek w Rydzynie miały zaszczyt gościć dziś znamienitych gości: Józefa Dworakowskiego, prezesa KS Unia Leszno, Janusza Kołodzieja, złotego medalistę Drużynowych Mistrzostw Polski na Żużlu oraz burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna Kornela Malcherka. Przedszkolacy zadawali pytania, śpiewali hymn Unii Leszno oraz witali się z maskotką klubu. Podarowali też gościom piękne laurki. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Czytaj więcej

Gminny konkurs Piosenki Patriotycznej.

FB_IMG_1541452783726.jpg

„OJCZYZNĘ WOLNĄ KOCHAM I SZANUJĘ” te słowa przyświecały uczestnikom VI edycji Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej, który odbył się 4 listopada w Rojęczynie. Poziom konkursu był bardzo wysoki. W kategorii Przedszkole nasze reprezentantki zajęły: I miejsce Ewelina, II miejsce Amelia. Gratulujemy!!!

Czytaj więcej

ZABAWY Z WIATREM.

Obraz-074.jpg

Pszczółki, aby dowiedzieć się CO TO JEST WIATR udały się do ogrodu przedszkolnego, by poznać zjawisko wiatru i jego właściwości. Wzięły ze sobą kolorowe wiatraczki i wstążeczki, które uatrakcyjniły ich zabawy. Podczas swobodnych zabaw nuciły znaną im piosenkę. „Wietrzyku psotniku”.

Czytaj więcej

Pada i pada.

Obraz-014.jpg

Kiedy jest deszczowy dzień.
Kiedy mokro wszędzie jest.
Kiedy krople deszczu kapią sobie z nieba.
Trzeba cieplej ubrać się.
Parasolka przyda się.

Pogoda za oknem nas nie rozpieszcza, więc Pszczółki postanowiły wykonać piękne, kolorowe parasole. Efekt, zobaczcie sami- przepiękne.

Czytaj więcej

Przedszkolaki na cmentarzu.

DSCN5036.JPG

W nawiązaniu do Święta Zmarłych oraz zbliżającego się Święta Niepodległości, przedszkolaki odwiedziły cmentarz. Celem wizyty było oddanie hołdu żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej, a także zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami zmarłych.

Czytaj więcej

Zajęcia biblioteczne Narodowe Święto Niepodległości.

0195bda0c8728c15.JPG

31 października Pszczółki i Motylki wybrały się do Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie. Okazją do spotkania było zbliżające się Święto Niepodległości. Celem przeprowadzonych zajęć było rozwijanie wśród dzieci poczucia przynależności narodowej, poszerzenie wiedzy na temat Ojczyzny, zapoznanie z wydarzeniami historycznymi oraz uświadomienie znaczenia takich wartości, jak: patriotyzm, wolność, niepodległość i suwerenność. Prowadzona była dyskusja i objaśnienie znaczenia pojęć takich jak: Ojczyzna, patriota, godło, flaga, Polska, hymn. Przedszkolacy pięknie wyrecytowali „Katechizm dziecka polskiego” Władysława Bełzy oraz śpiewały hymn narodowy...

Czytaj więcej