Kategoria Galeria Kłoda

PRACA PLASTYCZNA ,,PSZCZÓŁEK” – MIKOŁAJKOWY BUT.

Obraz-003.jpg Czytaj więcej

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM.

Obraz-026.jpg

Najmilszy i najbardziej oczekiwany gość Święty Mikołaj odwiedził 6 grudnia przedszkolaków z Jabłonny, Kłody, Pomykowa i Kaczkowa. Wśród gości powitaliśmy panią dyrektor, pana burmistrza i ks. proboszcza z Kaczkowa. Przedszkolacy wysłuchali pięknej opowieści o życiu św. Mikołaja, który odznaczał się wielką dobrocią i wrażliwością na cierpienia innych ludzi. Starał się pomagać wszystkim, ale nie chciał, aby go za to chwalono. Jakże wiele radości sprawiał obdarowanym ludziom! Dzieci przekonały się, że każdy może zostać Świętym Mikołajem, czyli osobą która bezinteresownie pomaga innym. Później wszystkie dzieci bawiły się przy znanych piosenkach ludowych: ,,Mała Lilianko”, ,,Jawor, Jawor”, „Mam chusteczkę”, ,,Poszło dziewczę po ziele”, ,,Trojak”...

Czytaj więcej

Urodziny w grupie „Pszczółki”.

Obraz-082.jpg

Tradycją naszej grupy jest świętowanie urodzin. W tym roku za zgodą rodziców kontynuujemy zabawy urodzinowe w grupie tym bardziej, iż są na nich wszystkie koleżanki i koledzy. Wtedy mały Jubilat jest najważniejszy dla rówieśników; wszyscy składają mu serdeczne życzenia, śpiewają STO LAT, bawią się, tańczą. Na zakończenie urodzin są słodkie niespodzianki.
– We wrześniu swoje 4 urodziny obchodził Tobiasz M. 5-urodziny Oliwia K.
– W listopadzie 4 latka skończyła Ania W. 3 lata Agatka S.
– 3 grudnia 4 lata skończyła Zosia J.
Jeszcze raz Jubilatom życzymy wszystkiego najlepszego.

Czytaj więcej

Mikołajkowi goście.

15a258548407ac.JPG

4 grudnia do naszego przedszkola przybyli wyjątkowi goście. W rolę Mikołaja wcielili się: burmistrz, pan Kornel Malcherek oraz radny, pan Marek Janowski, którzy ofiarowali upominki pod choinkę – materiały plastyczne. Goście przeczytali bajkę, następnie wzięli udział w zabawach ruchowych. Dziękujemy za mile spędzony czas!

Czytaj więcej

Ubieramy choinkę.

15a25843bbdd33.JPG

Świąteczny nastrój zagościł w grupie „Biedronki”. Przed wizytą Świętego Mikołaja, starszacy zabrali się za ubieranie choinki. Każde dziecko powiesiło wybraną ozdobę, dzięki czemu choinka wygląda wyjątkowo! Oczywiście nie mogło zabraknąć lampek, których blask wita nas od progu przedszkola.

Choinka w grupie  ,,PSZCZÓŁKI” jest jedyna i niepowtarzalna, bo ozdobiona bombkami zrobionymi z żarówek.  W sklepach jest bardzo duży wybór bombek na choinkę, ale każdy może mieć takie same choinkowe ozdoby. My w tym roku postanowiliśmy udekorować  choinkę bombkami wykonanymi z żarówek, które ozdobiliśmy  sami.  Przy okazji przysłużyliśmy  się środowisku. Do zrobienia bombek choinkowych można wykorzystać każdą tradycyjną żarówkę a także rożne  rodzaje żarówek energooszczędnych...

Czytaj więcej

Odliczamy dni do świąt.

DSCN3747.JPG

Przedszkolacy na zajęciach dodatkowych rozpoczęli odliczanie dni do świąt Bożego Narodzenia. Pomoże im w tym kalendarz w kształcie Mikołaja, który samodzielnie wykonali. Dzięki temu w naszej grupie plastycznej panuje świąteczna atmosfera.

Czytaj więcej

Andrzejki.

11.JPG

28 listopada w sali wiejskiej odbyła się zabawa andrzejkowa, w której udział wzięły: Biedronki, Pszczółki oraz nasi goście – uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Lesznie. Kultywując tradycje dzieci bawiły się przy muzyce, która przeplatana była andrzejkowymi wróżbami. Na uczestników zabawy czekał również słodki poczęstunek. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że dzień przyniósł nam wiele radości, a przede wszystkim był też okazją do nawiązania nowych znajomości. Dziękujemy uczniom klasy I oraz pani Paulinie Kałmuczak za mile spędzony czas.

Czytaj więcej

CZYM SKORUPKA ZA MŁODU….CZYTANIE W PSZCZÓŁKACH.

Obraz-0055a1c779d04206.jpg

Celem akcji jest zachęcenie rodziców do głośnego czytania dziecku, które to kształci jego wrażliwość słuchową, rozwija myślenie, wyobraźnię. Czytanie dziecku przez rodziców wzmacnia więzi rodzinne, dostarcza właściwe wzorce, rozwija wyobraźnię. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w naszej akcji.

Czytaj więcej

PSZCZÓŁKI DBAJĄ O ZĘBY.

Obraz-0075a1c60b2e5275.jpg

Wczesnym rankiem i zaraz po kolacji,
szczoteczka rusza w mig do akcji.
Myje zęby oraz je szoruje,
a bakteriom tak rozkazuje: precz! Precz! Precz!

Prawidłowy rozwój dziecka nie jest możliwy bez troski o jego zdrowie. Dlatego też dzieci poznały zagadnienia związane z profilaktyką zdrowego odżywiania i higieny. W ostatnim tygodniu dużo o tej problematyce rozmawialiśmy. W czasie zajęć sprawdziliśmy czystość i przydatność naszych szczoteczek do zębów. Wydzieraliśmy i ozdabialiśmy kubki, szczoteczki i pastę kolorowym papierem .

Czytaj więcej

NASZE MISIE, MIŚKI I MISIACZKI.

Obraz-1335a1c5eed824a0.jpg

Miś jest mały i puchaty,
Miś jest fajny i kudłaty,
Miś gruby jak ta kula,
Misia zawsze się przytula.
24 listopada wszystkie ,,Pszczółki” i ,,Biedronki” przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi przytulankami, ponieważ w tym dniu obchodziliśmy ,,Światowy Dzień Pluszowego Misia” – najmilsza zabawka, a zarazem najlepszy przyjaciel dzieci i nie zastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Dzień rozpoczęliśmy od zapoznania dzieci z historią powstania święta Pluszowego Misia, z opowiadaniem E. Szelburg –Zarembiny pt. ,,Przygoda Misia” i historyjką obrazkową. Dzieci ćwiczyły, tańczyły ze swoimi misiami do piosenek z bajki o Kubusiu Puchatku, kolorowały, próbowały miód, brały udział w konkursie o znanych niedźwiadkach...

Czytaj więcej