Kategoria Galeria Kłoda

PRZEDSZKOLACY NA PIKNIKU U TOMKA.

Obraz-1195b2943ef7e9e4.jpg

Na 2 dni przed pierwszym dniem lata zostaliśmy zaproszeni przez Rodziców Tomka, Państwa Dorotę i Przemysława Szczepaniaków, na lody i gofry. Lody to prawdziwie letni deser, który uwielbiają wszystkie dzieci. Choć kojarzą się głównie z latem to można je jeść przez cały rok. Dzieci miały również okazję przekonać się jak robi się domowe lody – były pyszne! Zostaliśmy również poczęstowani goframi. Z daleka unosił się w całej okolicy zapach pieczonego ciasta, a smak…. pyszności!!! Palce lizać. Było tak jak przystało na zbliżające się wakacje -piosenki, wiersze i dużo zabawy na świeżym powietrzu. Dziękujemy za zaproszenie.

Czytaj więcej

PSZCZÓŁKI KIBICUJĄ POLAKOM NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ W ROSJI.

Obraz-142.jpg

We wtorek, 19 czerwca, w naszym przedszkolu wszystko kręciło się wokół piłki nożnej i kibicowania Polakom. Nasza reprezentacja rozpoczyna grę w Mistrzostwach Świata w Rosji. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w strojach biało –czerwonych i z gadżetami małego kibica. Wiedza na temat piłki nożnej i piłkarzy wśród niektórych dzieci jest imponująca. Wiedzą, że wśród naszych graczy na boisku są takie piłkarskie asy jak: Lewandowski, Grosicki, Krychowiak, Błaszczykowski, Glik, Milik, że bramki broni Fabiański, Szczęsny i choć czasem myli im się aut z rzutem rożnym, to nic takiego. W końcu ci kibice mają dopiero po 4,5 lat! Dlatego, co to jest „spalony”, to dla nich zbyt trudna sprawa. Najważniejsza to jest gra fair-play...

Czytaj więcej

NOWE DYWANIKI.

Obraz-044.jpg

W poniedziałek odwiedził nas burmistrz, Kornel Malcherek i sołtys Kłody, Marcin Otto, którzy w imieniu firmy Henix- salonu wykładzin przekazali nam nowe dywaniki do oddziałów. Dziękujemy fundatorom.

Czytaj więcej

Wiatraczki w kolorach tęczy.

WIATRACZKI-PRACE-NAGRODY-3.jpg

„Wiatraczki w kolorach tęczy” to tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego w naszym przedszkolu. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac. Nagrodzono 23 prace, a wyróżniono 18, a pozostałe, równie piękne dzieła przedszkolaków zostały zakwalifikowane na wystawę, której otwarcie zaplanowano na dzień uroczystego nadania imienia naszej placówce. Nagrodzone i wyróżnione dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki. Wszystkim małym artystom dziękujemy za udział w konkursie, a paniom dziękujemy za przygotowanie dzieci oraz wprowadzenie działań edukacyjnych mających na celu przygotowanie do nadania nazwy naszej placówce. Życzymy samych sukcesów artystycznych i już dziś zapraszamy na wystawę dziecięcych prac o wiatraczkach we wrześniu.

Czytaj więcej

wycieczka do ZOO.

DSCN4461.JPG

Dnia 5 czerwca dzieci z grupy „Biedronki” i „Pszczółki” pojechały do wrocławskiego ZOO. Pogoda nam dopisała, więc przedszkolacy z przyjemnością spacerowali i obserwowali zwierzęta. Ogromne wrażenie wywarło oceanarium, gdzie dzieci oglądały morskie stworzenia w tunelu wodnym. Po kilku godzinach pobytu zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Dziękujemy Radzie Rodziców za pokrycie kosztów wycieczki.

Czytaj więcej

PSZCZÓŁKI I BIEDRONKI W KINIE.

IMG-20180530-WA0050.jpg

W dniu 30.05. 2018 r. dzieci z przedszkola w Kłodzie z okazji Dnia Dziecka wybrały się na wycieczkę, do Kina Cinema 3D w Lesznie na film pt. „Futrzaki ruszają na ratunek”. Wspaniały film swoją fabułą i akcją przeniósł dzieci w niesamowite miejsca z baśni, wywierając ogromne wrażenie na małych widzach. Na podstawie filmu można się przekonać, że najważniejsza w życiu jest przyjaźń i pomoc tym, którzy jej naprawdę potrzebują. W drodze powrotnej z kina, udaliśmy się do galerii, gdzie zatrzymaliśmy się na smacznych lodach w restauracji McDonalds. Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia, zobaczcie sami… Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji wycieczki!!!!

Czytaj więcej

Święto Jukundusa.

1.JPG

W niedzielę, 27 maja, starszacy z grupy „Biedronki” wzięli udział w święcie Jukundusa.

Czytaj więcej

WIOSNA NA ŁĄCE I NAD STAWEM.

Obraz-0265b0c4beab8908.jpg

Piękna majowa pogoda sprzyja spacerom i wycieczkom, dlatego też przedszkolacy z grupy „Pszczółki” codziennie spacerują, by cieszyć się zabawami na świeżym powietrzu. Tym razem dzieci zawędrowały na łąkę i nad staw. Poszukiwały tam roślin i ziół, nazywały owady i kwiaty oraz obserwowaliśmy w stawie żyjące rybki. Dzieci bardzo chętnie zbierały różne kwiatki i zioła z których później zrobiliśmy bukiety. Wszystkie okazy przynieśliśmy do kącika przyrodniczego w naszej sali. Kontakt z naturą to najciekawsza lekcja przyrody jaką można sobie wymarzyć.

Czytaj więcej

NA DZIAŁKACH W RYDZYNIE.

Obraz-055.jpg

Podczas spaceru na ogródki działkowe ,,Pszczółki” prowadziły obserwacje wzrostu warzyw, kwiatów, drzew owocowych i krzewów w maju.

Czytaj więcej

WESOŁE ZABAWY MAM W PSZCZÓŁKACH.

Obraz-222.jpg

Uroczystość z okazji Dnia Mamy to doskonała okazja nie tylko do występów artystycznych, ale także pogłębienia więzi emocjonalnych między mamą a dzieckiem. Zgodnie z tą ideą ,,Pszczółki” po występie artystycznym, odśpiewaniu 100, złożeniu życzeń, wręczeniu laurek i kwiatów, zaprosiły swoich najbliższych do wspólnej zabawy. Część integracyjna rozpoczęła się muzycznym powitaniem, podczas którego wszyscy zebrani klaskali, tupali, machali, skakali, a nawet posyłali sobie całuski. Po przełamaniu pierwszych lodów, zabawa rozpoczęła się na dobre! Mamusie wraz z dziećmi dobrały się w pary i tańczyły na gazecie, zabawa z krzesełkami w rytm skocznej melodii wywołała wiele śmiechu, czytały fragmenty wierszy w sposób smutny i wesoły...

Czytaj więcej