Kategoria Galeria Kłoda

Kosmos.

DSCN4090.JPG

„Biedronki” wybrały się w kosmiczną podróż. Dzieci obejrzały film edukacyjny o Kosmosie, gdzie zapoznały się z pojęciami astronom, astronauta, satelita czy łazik. Przedszkolacy z łatwością rozwiązały zagadki o Kosmosie, „zaprzyjaźniły się” również z ufoludkami i wykonały pracę plastyczną przedstawiającą kosmiczną przestrzeń.

Czytaj więcej

Zegary.

DSCN4079.JPG

Zegary, czas, pory dnia, dni tygodnia, miesiące – wszystko to wskazuje nam jak szybko płynie czas. Starszacy z grupy „Biedronki” poznali mierniki czasu od starożytności aż do dnia dzisiejszego – zegary wodne, słoneczne, klepsydry, zegary z kukułką, elektroniczne. Dzieci tworzyły też własne zegary, śpiewały piosenki o zegarmistrzu i zegarach oraz ustawiały godziny na przyniesionych z domu zegarkach.

Czytaj więcej

Balik karnawałowy.

3.JPG

6 lutego przedszkolacy z oddziału w Kłodzie zaprosili do wspólnej zabawy karnawałowej dzieci z oddziału w Pomykowie i Jabłonnej. Były tańce, zabawy, różnorodne konkurencje, a także poczęstunek. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków, tygrysy, dinozaury, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Czytaj więcej

WALENTYNKI.

Obraz-035.jpg

Chłopcy i dziewczynki
Dzisiaj są walentynki.
Bo czternastego lutego
To dzień zakochanego
Walentynki już na dobre zadomowiły się w naszym kalendarzu uroczystości przedszkolnych. Żaden przedszkolak nie zapomniał o tak miłym dniu; wszyscy przyszli ubrani do przedszkola na czerwono i nawzajem obdarowywali się słodkimi niespodziankami. Walentynki odbywały się pod znakiem przyjaźni i radości, dzieci bawiły się w ciekawe zabawy dydaktyczne i rytmiczne. Było wesoło i radośnie!!!

Czytaj więcej

TŁUSTY CZWARTEK.

Obraz-006.jpg

Był sobie pączek, co nie miał rączek i okrąglutki był jak miesiączek.
Miał lukrowaną, złocistą skórkę, a w środku dziurkę na konfiturę.
Wszyscy go lubili: starsi i dzieci, na jego widok, aż ślinka leci.
Lecz co naprawdę pączki są warte? To wie najlepiej. Kto? Tłusty czwartek.

Dnia 8 lutego wszystkie przedszkolaki miały słodki dzień. Trudno sobie wyobrazić, aby ktoś zapominał o spróbowaniu w tłusty czwartek pulchnego smakowitego pączka, co stanowi zadośćuczynienie poznawania i kultywowania wielowiekowej polskiej tradycji. Od samego rana dzieci zostały obdarowane przez pana burmistrza Kornela Malcherka pysznymi pączkami, a od mamy Amelki, pani Beni Nowickiej oponkami. Dziękujemy!!!

Czytaj więcej

ZIMA LUBI DZIECI NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE.

Obraz-054.jpg

Śnieg i zima to prawdziwa frajda dla dzieciaków. Słowa piosenki „Przyszła zima biała, śniegiem posypała, zamroziła wodę, staw przykryła lodem. Tupu tup po śniegu, dzyń, dzyń na sankach, skrzypu skrzyp na mrozie, lepimy bałwanka ….” najbardziej oddają radość dzieci z tego że jest. ,,PSZCZÓŁKI” korzystają z każdej wolnej chwili by pobawić się na śniegu. Zabawa, zabawa, zabawa, a szczególnie na świeżym powietrzu to jest to co lubią!

Czytaj więcej

PRZEDSZKOLAKI NA LUDOWO.

Obraz-139.jpg

W piątek 26 stycznia 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Kłodzie przedszkolacy z Kłody, Pomykowa i Jabłonny spotkali się z instruktorką zespołu ludowego ,,Moraczewo”, panią Patrycją Maciejewską, wraz ze swoimi podopiecznymi. Celem spotkania było kultywowanie polskich tradycji ludowych oraz wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej. Zespół ma w swoim repertuarze wiązanki tańców ludowych z rożnych stron Polski. Dzieci miały znakomitą okazję, aby na żywo zobaczyć zespół folklorystyczny, który popularyzuje wartości kultury wielu regionów, poprzez prezentację piękna muzyki, tańca i strojów. Przedszkolaki poznały podstawowe elementy krakowskiego stroju ludowego, a także uczyły się klepanego. Brawurowym tańcem wiewióreczka goście zachęcali do wspólnej zabawy, ...

Czytaj więcej

Wizyta przedszkolaków w schronisku dla zwierząt.

IMG_20180124_110048.jpg

Po raz kolejny przedszkolaki z całej Gminy Rydzyna zaangażowały się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowiły wesprzeć schronisko w Henrykowie. Dzieci zbierały karmę, materiały i przybory potrzebne podopiecznym. 24 stycznia z wizytą do schroniska pojechali przedstawiciele Publicznego Przedszkola w Rydzynie: grupa ,,Delfinki „i ,,Wiewiórki” wraz z opiekunami. Dzieci przekazały dary i zwiedziły schronisko. Przedszkolaki zapewniły, że będą kontynuować nasze akcje pomocy zwierzętom.

Czytaj więcej

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE PSZCZÓŁKI.

Obraz-054.jpg

24 stycznia PSZCZÓŁKI zaprosiły wyjątkowych gości: KOCHANE BABCIE I DZIADKÓW. Jest to jedna z niewielu okazji, aby uświadomić dzieciom jak wiele w ich życiu znaczą, ile miłości potrafią ofiarować, jakimi są przyjaciółmi i powiernikami. Często w życiu dorosłym sięgamy do wspomnień z dzieciństwa i przywołujemy obraz naszych kochanych „Dziadków”, widzimy ich uśmiechniętą twarz, ręce gotowe pogłaskać i przytulić. Swoją miłość do dziadków dzieci wyraziły przedstawiając program artystyczny: inscenizacje, wiersze, piosenki i tańce. Nie zabrakło życzeń i upominków, wspólnych zabaw i fotografii. Był też poczęstunek, o który zadbali rodzice przedszkolaków. Uśmiech i wzruszenie na twarzach gości świadczył o tym, że uroczystość bardzo się podobała...

Czytaj więcej

Dzień babci i dziadka.

25a678dbe7b895.JPG

23 stycznia „Biedronki” zaprosiły Dziadków na uroczystość z okazji Ich święta. W tym szczególnym dniu wszystkie Babcie i Dziadkowie śpieszyli do swoich wnuków – tym razem aby wygodnie usiąść i wysłuchać przygotowanych wierszy, życzeń i piosenek. Występy dzieci oczarowały wszystkich – dzieci przeniosły zgromadzonych gości w magiczny świat. Wzruszeni Dziadkowie przyjęli życzenia i upominki od swoich wnucząt.

Czytaj więcej