Kategoria Galeria Kłoda

Nie ma piękniejszej mieściny od naszej zabytkowej Rydzyny.

DSCN4271.JPG

„Biedronki” podziwiały piękno naszej okolicy. Odbyliśmy wycieczkę do zamku Sułkowskich w Rydzynie, poznaliśmy zabytki i najważniejsze miejsca w Rydzynie i najbliższej okolicy. W naszej sali zorganizowaliśmy kącik- starszacy przynieśli wiele pocztówek, zdjęć, a także obrazów „Rydzyna dawniej i dziś”. Na zajęciach plastycznych dzieci z dużym zaangażowaniem rysowały zabytki naszego miasta. Zajęcia i spacery ukazały przedszkolakom, co w naszym regionie jest piękne, wyjątkowe i godne zaprezentowania.

Czytaj więcej

WYCIECZKA DO CICHOWA.

Obraz-1235afc796b5d4a7.jpg

„Śród takich pół przed laty, nad brzegiem ruczaju,
Na pagórku niewielkim, we brzozowym gaju.
Stał dwór szlachecki z drzewa, lecz pomalowany:
Świeciły się z dala pobielane ściany”
„Pan Tadeusz’” Księga I: Gospodarstwo

16 maja 2018 roku przedszkolacy wybrali się na wycieczkę do Cichowa, które słynie ze skansenu filmowego ,,Soplicowo”. W 1999 roku został tutaj nakręcony film ,,Pan Tadeusz” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Dzieci obejrzały oryginalne drewniane budowle filmowe: lamus, wozownię, spichlerz, stajnię, stodołę i kurnik. Ważną atrakcją była możliwość zobaczenia rożnych zwierząt: króliki, opasła świnka, daniele, owieczki, osiołek, koń, dostojnie przechadzający się indyk, gęsi i gdaczące kury...

Czytaj więcej

ŚWIĘTO NIEZAPOMINAJKI.

Obraz-089.jpg

Niezapominajka Ci powie, jak szukać piękna w przyrodzie. Święto Niezapominajki, które przypada 15 maja, to święto mające na celu promowanie, uwrażliwianie i poszanowanie przyrody, a także święto mające na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc, sytuacji dla ludzi serdecznych. Dlatego w przedszkolu w tym dniu królował niebieski kolor. W sekretnym języku kwiatów niebieski kolor zarezerwowany jest dla wzniosłych uczuć. W ten sposób te niepozorne, ale piękne kwiatki stały się symbolem miłości do człowieka, miłości do Ziemi. W tym dniu zostały przyniesione do przedszkola sadzonki niezapominajek, które teraz zdobią naszą salę...

Czytaj więcej

TYDZIEŃ MUZYKI U ,,PSZCZÓŁEK”.

Obraz-042.jpg

W związku z przerabianą tygodniową tematyką ,,Wszystko może być muzyką” Pszczółki brały udział w wielu muzycznych zabawach: odgadywały zagadki muzyczne, rozpoznawały brzmienie instrumentów muzycznych, odgadywały znane piosenki po krótkich fragmentach, śpiewały na sylabach itp. Bawiły się w dyrygentów. Dużą atrakcją były zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, którym towarzyszyła odpowiednio dobrana muzyka. Tata Zuzi zapoznał z budową i brzmieniem gitar: klasycznej, akustycznej i elektrycznej, a także sposobem gry. Dziękujemy za fajną lekcję muzyki. Dzieci mogły również obejrzeć i posłuchać w telewizji kompozycji artystów takich jak: Fryderyk Chopin, Amadeusz Mozart, a także popularnej muzyki filmowej ( np. Różowa Pantera,…) przy której to codziennie się relaksowały...

Czytaj więcej

PSZCZÓŁKI MALUJĄ UŁANÓW NA WYSTAWĘ DO SZKOŁY.

Obraz 068

Czytaj więcej

Tydzień muzyki.

DSCN4285.JPG

„Biedronki” podczas tygodnia muzyki poznały instrumenty muzyczne oraz ich brzmienie. W sali zorganizowano kącik muzyczny z instrumentami, które dzieci posiadały w domu. Przedszkolacy oprócz instrumentów perkusyjnych, z których korzystają na co dzień w przedszkolu, mogli zobaczyć i spróbować gry między innymi na: akordeonie oraz gitarze klasycznej i elektrycznej. Serdecznie dziękujemy Tacie Tymoteusza oraz dziadkowi Ksawerego za intresującą lekcję muzyki.

Czytaj więcej

Poznajemy pracę bibliotekarza.

DSCN4257.JPG

9 kwietnia dzieci z grupy „Biedronki” i „Pszczółki” wybrały się do Biblioteki Publicznej w Rydzynie. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się od pani bibliotekarki, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać oraz jak chronić książki przed zniszczeniem. Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Bibliotekarka przeczytała książkę, a na koniec wszyscy otrzymali kolorowe zakładki. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze, za co bardzo dziękujemy pani Blance. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń wróciły do przedszkola.

Czytaj więcej

Bawimy się w teatr.

DSCN4243.JPG

W teatralnym tygodniu, starszacy z grupy „Biedronki”, uczestniczyli w wielu zabawach naśladowczych. My -„Biedronki” poznaliśmy różne rodzaje teatrzyków, w których grają: aktorzy, kukiełki, pacynki oraz cienie. Bawiliśmy się kukiełkami, byliśmy aktorami, a nawet wykonaliśmy swoje własne „Łyżeczkowe kukiełki”. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale!

Czytaj więcej

Majowe święta u Pszczółek i Biedronek.

Obraz-062.jpg

Przez kilka dni przedszkolaki podczas zajęć z wychowania rodzinnego, patriotycznego poprzez zajęcia muzyczne, plastyczne, poznały symbole narodowe i najważniejsze miejsca naszego kraju. Poprzez różnorodne działania staraliśmy się rozbudzić i utrwalić poczucie tożsamości narodowej oraz szacunek dla narodowych symboli.

Czytaj więcej

KIEDY ZUŻYTE BATERIE ZBIERAMY, TO NASZĄ ZIEMIĘ OCZYSZCZAMY!!!

Obraz-054.jpg

Na terenie naszego przedszkola od ponad 7 lat prowadzona była zbiórka zużytych baterii, która przez lata cieszyła się dużą popularnością. Dzieci i rodzice pamiętały o tym, by zużyte baterie z zabawek czy sprzętów domowych przynosić do przedszkola. Dzięki zbiórce zużyte baterie, jako odpad niebezpieczny dla środowiska, nie trafiały na wysypisko śmieci lecz do zakładu utylizacji, co w znaczny sposób zapobiega degradacji środowiska. Baterie przekazaliśmy do Organizacji Odzysku REBA. Dziękuję panu Rafałowi- tacie Zuzi, panu Marcinowi – tacie Adasia i pani Magdzie – mamie Wiktora za pomoc!!!

Czytaj więcej