Kategoria Galeria Pomykowo

CO MOŻNA ZROBIĆ Z ZIEMNIAKA?

IMG_2505.JPG

Oczywiście tradycyjne plindze i tak też zrobiliśmy. Pani Dorotka, mama Mikołaja i nasza Pani Basia przygotowały z zebranych wcześniej przez dzieci ziemniaczków placuszki tj. PLINDZE.

Czytaj więcej

Dzień przedszkolaka trwa…

IMG_2639.JPG

Zgodnie z sobotnią obietnicą pani dyrektor na placu przed halą gimnastyczną w Rydzynie na dzieci czekało siedem dmuchanych urządzeń, a tym samym świetna, szalona zabawa. Można było beztrosko skakać aż do chmur i wyzwalać z siebie dużo radości. Dzieci jednak pamiętały, aby podczas zabawy zachowywać się ostrożnie, by nie zrobić sobie krzywdy. To był dzień pełen wspaniałych wrażeń.

Czytaj więcej

Z WIZYTĄ W LESIE.

IMG_2481.JPG

Wycieczka była naprawdę udana. Jesień w tym roku była dla nas wyjątkowo szczodra, las pachniał grzybami, słońce rozświetlało liście drzew, a dzieci wesoło maszerowały po lesie. Zebraliśmy nie tylko grzyby, ale i żołędzie, liście, mech… Dzieci uczyły się jak rozpoznawać grzyby, nazywać drzewa i rośliny. Udało nam się też spotkać nieco nietypowych mieszkańców lasu – małą żabkę. Dziękujemy Panu Krzysztofowi i Panu Januszowi naszemu kierowcy za umożliwienie nam wyjazdu.

Czytaj więcej

Wielkopolska ziemniakiem stoi.

IMG_2459.JPG

Na wielkopolskich stołach nie może zabraknąć ziemniaka. To z niego gospodynie potrafią wyczarować takie pyszności jak ziemniaki z serem czyli tradycyjne pyry z gzikiem, placki ziemniaczane – plindze i wiele innych pyszności. Wykopki to doskonała okazja, aby wprowadzić dzieci w tradycje naszego regionu. Dzieci zbierały ziemniaczki, każdy znaleziony okaz był niepowtarzalny jeden przypominał orzeszka ziemnego inny hipopotama … Przy okazji wprowadzenia w świat tradycji dzieci miały też dobrą lekcję przyrody. Nie mogę nie wspomnieć, że po pracy dzieci zostały poczęstowane szneką z glancem, a do przedszkola dostaliśmy ziemniaczki i dynie.

Czytaj więcej

ZAJĘCIA OTWARTE.

IMG_2434.JPG

Początek roku może być trudnym przeżyciem dla dzieci, zwłaszcza kiedy po raz pierwszy nasi milusińscy mają iść do przedszkola. Jest to trudny czas też dla rodziców, czas kiedy trzeba rozstać się z dzieckiem choć na momencik. Dlatego nasze Przedszkole wprowadziło „Dni adaptacyjne”, to takie dni kiedy dziecko i rodzic mogą razem przyjść do przedszkola i poznać to miejsce lepiej.

Czytaj więcej

Dzień Przedszkolaka.

013.JPG

23 września hala sportowa w Rydzynie wypełniona była po brzegi pięknie i kolorowo ubranymi dziećmi i rodzicami. Pani dyrektor, Bogusława Pawlik zainaugurowała tegoroczne święto, które odbyło się pod hasłem Zdrowo na ludowo. Piękna nasza Polska cała. Tradycyjnie pan burmistrz przekazał tego dnia przedszkolakom klucz do bram miasta. Dla dzieci śpiewał i tańczył Zespół Tańca Ludowego Moraczewo. Uczniowie ze szkoły w Rydzynie przygotowali krótkie przedstawienie także o tematyce ludowej. Po występie wszyscy zgromadzeni zaśpiewaliśmy piosenkę Czerwone jabłuszko oraz pod kierownictwem pani Patrycji zatańczyliśmy śląski taniec – trojak, tym samym pobiliśmy taneczny rekord Rydzyny we wspólnym tańcu. Odbył się także pokaz mody ludowej...

Czytaj więcej