Kategoria Galeria Pomykowo

Wiatraczki w kolorach tęczy.

WIATRACZKI-PRACE-NAGRODY-3.jpg

„Wiatraczki w kolorach tęczy” to tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego w naszym przedszkolu. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac. Nagrodzono 23 prace, a wyróżniono 18, a pozostałe, równie piękne dzieła przedszkolaków zostały zakwalifikowane na wystawę, której otwarcie zaplanowano na dzień uroczystego nadania imienia naszej placówce. Nagrodzone i wyróżnione dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki. Wszystkim małym artystom dziękujemy za udział w konkursie, a paniom dziękujemy za przygotowanie dzieci oraz wprowadzenie działań edukacyjnych mających na celu przygotowanie do nadania nazwy naszej placówce. Życzymy samych sukcesów artystycznych i już dziś zapraszamy na wystawę dziecięcych prac o wiatraczkach we wrześniu.

Czytaj więcej

URODZINKI MAŁYCH PIRATÓW – NA LUDOWĄ NUTKĘ.

IMG_4047.JPG

To już drugie i ostatnie spotkanie w tym roku. Tym razem bawiliśmy się pod hasłem „Ludowe nutki”, a więc był taniec, piosenki i zabawy ludowe. Wspólnie z rodzicami wykonaliśmy wiejską zagrodę do której dzieci zaganiały balonowe zwierzaki, bawiliśmy się do piosenki „Nitko, nitko”, tańczyliśmy Trojaka, śpiewaliśmy ludowe przyśpiewki i ucztowaliśmy świętując urodzinki dzieci.

Czytaj więcej

MUZYKA RAPA NUI.

IMG_4095.JPG

Wyspa Wielkanocna nazywana w języku miejscowym „Rapa Nui” co oznacza „Wielka Ziemia”, mimo swoich niewielkich rozmiarów, posiada bardzo bogatą kulturę. Goście, którzy nas odwiedzili, zaprezentowali lokalne instrumenty, muzykę, taniec i ubiór. Dzieci miały okazję też poznać język mieszkańców wyspy. Teraz już wiemy, że „Ha” to cztery, a instrumenty wykonane zostały z muszli, kości, kopyt sznurków – wszystkiego, co można znaleźć na wyspie.

Czytaj więcej

KWIETNIOWA PRZYGODA W OSIECZNEJ.

IMG_2030.JPG

Przedszkolacy z grupy „Muchomorki” z Jabłonny i „Piraci” z Pomykowa wybrali się do Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej. Tam na dzieci czekało wiele atrakcji… Na początek przedszkolacy zwiedzali jeden z trzech wiatraków – wiatrak „Józef-Adam”, w którym mieściła się ekspozycja odtwarzająca oryginalne XVIII-wieczne wnętrze wiatraka. Przedszkolacy dowiedzieli się również, jak trudną pracę wykonywał młynarz przygotowujący mąkę na chleb. Następnie dzieci wybrały się na ekscytującą przejażdżkę zabytkowym traktorkiem po terenie muzeum. Kolejną atrakcją było samodzielne przygotowanie ciasta i upieczenie podpłomyków, które dzieci zajadały z pyszną jabłkową konfiturą. Pełni wrażeń, zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola...

Czytaj więcej

SYMBOLE NARODOWE.

IMG_3998.JPG

Zbliżające się święta to dobra okazja do lekcji patriotyzmu na której uczyliśmy się hymnu, robiliśmy flagi i rozmawiali na temat godła.

Czytaj więcej

RYDZYNA, NASZE MIASTO.

IMG_3864.JPG

Pogoda w tym roku sprzyja organizowaniu wycieczek. Zaczynają się więc wyjazdy. Zgodnie z zasadą „ Cudze chwalicie, swego nie znacie” zaczęliśmy od tego co bliskie, czyli naszej miejscowości, a potem naszego miasta Rydzyny. Spacer nad zalewem, nowo powstające przedszkole, wiatrak i Orlik to początek naszej podróży.

Czytaj więcej

DZIEŃ ZIEMI.

IMG_3846.JPG

Dzień Ziemi obchodzimy zawsze bardzo barwnie. Poranek rozpoczynamy od nauki segregowania śmieci, tworzymy plakaty promujące ekologiczny styl życia i tańczymy przy eko piosenkach. Po śniadaniu zaczynamy działać i bierzemy się do sprzątania naszego placu i okolicy, a kiedy już jest czyściutko, sadzimy kwiaty i drzewka – taka mała lekcja przyrody, a świat zaraz wkoło staje się bardziej kolorowy.

Czytaj więcej

SPOTKANIE Z TRADYCJĄ – OPOWIEŚCI NASZYCH BABĆ.

IMG_3886.JPG

Niedawno odwiedziła nas Pani Basia, babcia naszej Amandy. To niezwykłe spotkanie, które przeniosło nas w świat tradycji naszych przodków. Pani Basia przyniosła do przedszkola tradycyjny instrument ludowy dudy oraz zdjęcie pradziadka Amandy, który grał na dudach w towarzystwie kolegi grającego na skrzypcach. Wysłuchaliśmy tradycyjnej przyśpiewki weselnej w wykonaniu naszego gościa oraz utworów granych na dudach. W tym dniu dzieci ugościły Panią Basię robiąc masełko, tradycyjnie ubijając i szykując poczęstunek.

Czytaj więcej

Z WIZYTĄ W GOSPODARSTWIE.

IMG_3778.JPG

Miesiąc kwiecień minął nam pod hasłem wycieczek. Mieszkając na wsi i rozmawiając o zwierzętach z wiejskiego podwórka szkoda by było tylko na tym poprzestać. Korzystając z ładnej pogody wyruszyliśmy na spacer – zwiedzając okoliczne gospodarstwa. W jednym z nich widzieliśmy małe kurki, koguty i króliczki, w innym kucyka, indyki, perliczki… Taka lekcja na pewno na dłużej zapadnie w pamięci.

Czytaj więcej

KONCERT INSTRUMENTY DĘTE BLASZANE.

IMG_3809.JPG

Kolejne spotkanie w ROK i kolejna lekcja muzyki. Tym razem były prezentowane instrumenty: waltornia, tuba, puzon, róg myśliwski i pocztowy. Oczywiście nie zabrakło też utworów granych na tych instrumentach, a w śród nich „Stary niedźwiedź”. Korzystając z okazji postanowiliśmy również pozwiedzać okolice zamkowego parku i zapoznać się z zabytkami Rydzyny.

Czytaj więcej