Kategoria Galeria Pomykowo

Balik karnawałowy.

3.JPG

6 lutego przedszkolacy z oddziału w Kłodzie zaprosili do wspólnej zabawy karnawałowej dzieci z oddziału w Pomykowie i Jabłonnej. Były tańce, zabawy, różnorodne konkurencje, a także poczęstunek. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków, tygrysy, dinozaury, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Czytaj więcej

PRZEDSZKOLAKI NA LUDOWO.

Obraz-139.jpg

W piątek 26 stycznia 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Kłodzie przedszkolacy z Kłody, Pomykowa i Jabłonny spotkali się z instruktorką zespołu ludowego ,,Moraczewo”, panią Patrycją Maciejewską, wraz ze swoimi podopiecznymi. Celem spotkania było kultywowanie polskich tradycji ludowych oraz wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej. Zespół ma w swoim repertuarze wiązanki tańców ludowych z rożnych stron Polski. Dzieci miały znakomitą okazję, aby na żywo zobaczyć zespół folklorystyczny, który popularyzuje wartości kultury wielu regionów, poprzez prezentację piękna muzyki, tańca i strojów. Przedszkolaki poznały podstawowe elementy krakowskiego stroju ludowego, a także uczyły się klepanego. Brawurowym tańcem wiewióreczka goście zachęcali do wspólnej zabawy, ...

Czytaj więcej

DZIEŃ BABCI I DZIADKA.

IMG_3441.JPG

Dzień babci i dziadka to nie lada gratka. Z okazji tak ważnego święta, dzieci postanowiły zapewnić dziadków o swoich uczuciach słowami wierszy i piosenek. Były występy, poczęstunek, prezenty i moc uścisków. Zawsze z niecierpliwością czekamy na tak zacnych gości jakimi są babcia i dziadek.

Czytaj więcej

WYJAZD DO KINA.

IMG_3431.JPG

Grupy z Jabłonnej i Pomykowa odwiedziły Kino Cinema 3D. Dzieci miały okazję uczestniczyć w seansie bajki „Byczek Fernando”. Zajadając popcorn dzielnie przyglądaliśmy się poczynaniom byczka o wielkim sercu. Korzystając z okazji zabraliśmy też dzieci do restauracji McDonald na zestaw Happy Meal. Sami już nie wiemy co było większa atrakcją?

Czytaj więcej

WIELKA PAKA DLA SCHRONISKOWEGO ZWIERZAKA.

IMG_3417

Co roku nasze dzieci zbierają wszystko co może przydać się zwierzętom zamieszkałym schronisko. Tym razem paczki okazały się niezwykle duże, co świadczy o wielkich sercach naszych podopiecznych. Dziękujemy za dary, które przekazane zostały do schroniska w Henrykowie.

Czytaj więcej

Wizyta przedszkolaków w schronisku dla zwierząt.

IMG_20180124_110048.jpg

Po raz kolejny przedszkolaki z całej Gminy Rydzyna zaangażowały się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowiły wesprzeć schronisko w Henrykowie. Dzieci zbierały karmę, materiały i przybory potrzebne podopiecznym. 24 stycznia z wizytą do schroniska pojechali przedstawiciele Publicznego Przedszkola w Rydzynie: grupa ,,Delfinki „i ,,Wiewiórki” wraz z opiekunami. Dzieci przekazały dary i zwiedziły schronisko. Przedszkolaki zapewniły, że będą kontynuować nasze akcje pomocy zwierzętom.

Czytaj więcej

WIGILIA W PRZEDSZKOLU.

IMG_3399.JPG

Wigilia w przedszkolu to wyjątkowe wydarzenie dla dzieci i pracowników naszego oddziału. Wyjątkowi goście sprawiają, że ten dzień staje się dla dzieci bardzo uroczysty. Wspólne zasiadamy do wigilijnego stołu, śpiewamy kolędy, dzielimy się opłatkiem i czekamy na Gwiazdora. W tym roku paczki były niezwykle duże, podobnie jak radość dzieci i zaskoczenie Pań z przedszkola. Dziękujemy burmistrzowi miasta Rydzyny, panu Dawidowi Różyńskiemu, sołtysowi wsi Pomykowo i Moraczewo, Gwiazdorkowi, paniom z Rady Rodziców za ogromne wsparcie przy przygotowaniu uroczystości.

Czytaj więcej

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z RODZICAMI.

IMG_3314.JPG

Tuż przed Bożym Narodzeniem dzieci zapraszają rodziców na świąteczne spotkanie do przedszkola. W tym dniu szykujemy dla nich niespodziankę i oczywiście poczęstunek. W tym roku dzieci wystąpiły w przedstawieniu o leśnych zwierzątkach i jodełce. „ Zmartwienie jodełki” to opowieść świąteczna o tym jak jodełka choinką się stała i o zwierzątkach, które jej pomagały. Podczas tych scenicznych zmagań znalazł się też czas na wspólne kolędowanie. Nie zabrakło niespodzianki dla najmłodszych – tuż po przedstawieniu dzieci otrzymały list od Gwiazdorka, który powitał dzieci na ekranie telewizora i zapewnił, że prezenty już są szykowane.

Czytaj więcej

UBIERANIE CHOINEK I KIERMASZ ŚWIĄTECZNY.

IMG_3277.JPG

Coroczne ubieranie choinek to prawdziwa radość dla dzieci. W tym roku „Piraci” przystrajali drzewka tradycyjnymi łańcuchami. Ubieraniu choinek towarzyszyły dźwięki kolęd, które dodały uroku całej uroczystości. Ci którzy mieli więcej czasu mogli skorzystać z ofert lokalnych stoisk na których prezentowane były wyroby rękodzielnicze. My też mieliśmy swoje miejsce z pracami wykonanymi przez naszych cudownych rodziców. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na wyjazd do kina.

Czytaj więcej

TORUŃSKIE PIERNIKI.

IMG_3267

Przygotowanie do świąt to nie tylko ubieranie choinki, szykowanie upominków, ale i tradycyjne pieczenie pierników. „Toruńskie pierniki” to legenda, którą rozpoczęliśmy nasze świąteczne przygotowania, a dzięki Pani Kasi mogliśmy upiec ich całe mnóstwo. Z przygotowanego ciasta dzieci wycinały serduszka, gwiazdki, choinki… Słuchając kolęd piekliśmy te słodkie cudeńka. Kiedy wszystko było już gotowe, wspólnie przystąpiliśmy do ozdabiania i oczywiście wyjadania.

Czytaj więcej