Kategoria Galeria Pomykowo

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM.

Obraz-026.jpg

Najmilszy i najbardziej oczekiwany gość Święty Mikołaj odwiedził 6 grudnia przedszkolaków z Jabłonny, Kłody, Pomykowa i Kaczkowa. Wśród gości powitaliśmy panią dyrektor, pana burmistrza i ks. proboszcza z Kaczkowa. Przedszkolacy wysłuchali pięknej opowieści o życiu św. Mikołaja, który odznaczał się wielką dobrocią i wrażliwością na cierpienia innych ludzi. Starał się pomagać wszystkim, ale nie chciał, aby go za to chwalono. Jakże wiele radości sprawiał obdarowanym ludziom! Dzieci przekonały się, że każdy może zostać Świętym Mikołajem, czyli osobą która bezinteresownie pomaga innym. Później wszystkie dzieci bawiły się przy znanych piosenkach ludowych: ,,Mała Lilianko”, ,,Jawor, Jawor”, „Mam chusteczkę”, ,,Poszło dziewczę po ziele”, ,,Trojak”...

Czytaj więcej

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ.

IMG_3102.JPG

Wielkie przygotowania do świąt w przedszkolu rozpoczęliśmy od ubierania choinki w naszej sali. Na naszym świątecznym drzewku pojawiły się prace dzieci z wszystkich lat; jabłuszka, bałwanki, cukierki, aniołki – ot tak świątecznie się zrobiło.

Czytaj więcej

BARBÓRKA.

IMG_3108.JPG

Święto górnika w naszym regionie nie jest obchodzone szczególnie, ale na Śląsku jest to wyjątkowy dzień, a dla nas doskonała okazja do przedstawienia dzieciom tego wyjątkowego zakątku Polski. Z tej okazji dzieci poznawały przez zabawę świat górnika, kopalni, eksperymentowały z solą i węglem w czasie prac plastycznych, a starsze wykonały czako.

Czytaj więcej

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA.

IMG_3074.JPG

Coś miłego puchatego, coś naprawdę kochanego to po prostu miś. Wyjątkowa zabawka, która towarzyszy każdemu dziecku w ważnych momentach jego życia, była bohaterem tego jednego dnia w przedszkolu. Dzieci opowiadały o swoich milusińskich, razem z nimi tańczyły, tworzyły jego sylwety z nakrętek, rozwiązywały zagadki misiowe. Misie towarzyszyły nam na każdym kroku.

Czytaj więcej

URODZINKI MAŁYCH PIRATÓW.

IMG_3003.JPG

Urodzinki Piratów to wyjątkowe święto w naszym oddziale przedszkolnym. Dzieci zapraszają rodziców i bliskich, którzy razem z nimi bawią się, tańczą i śpiewają. Tym razem bawiliśmy się z postaciami z bajek, na szczególne uznanie zasługuje jednak teatrzyk w wykonaniu dorosłych. Rodzice z dziećmi przygotowali stroje, a następnie zaprezentowali się w opowiadaniu „Smutna królewna”. Nie zabrakło też upominków i tortu ze świeczkami.

Czytaj więcej

ZAPASY NA ZIMOWE CZASY.

IMG_2915

W tym roku prowadziliśmy zbiórkę żołędzi, kasztanów, orzechów dla zwierząt leśnych. Wszystko co udało się nam zebrać przekazaliśmy do Koła Łowieckiego za pośrednictwem Pana Krzysztofa.

Czytaj więcej

„DZIDZIA”.

IMG_2986

Kolejny spektakl i miłe zaskoczenie. Przedstawienie wystawił Teatr „Trakt” z Wrocławia, który tworzą aktorzy: Pani Iwona i Pan Janusz. Tym razem bohaterami były sympatyczne i zabawne marionetki o imieniu Zuzia i Czarek. Dzieci z pomocą psa, kaczki i wrony szukały odpowiedzi na pytanie: w co się bawić z tytułową Dzidzią? Okazuje się, że Dzidzia musi się jeszcze wiele nauczyć, a we wszystkim pomagać będą jej rodzice. Śmieszna fabuła i ciekawe postacie wzbudziły wiele radości wśród małych widzów.

Czytaj więcej

W KRAINIE KWITNĄCEJ WIŚNI – JAPONIA.

IMG_2934.JPG

Japonia to ciekawe miejsce o czym mogły się przekonać dzieci na spotkaniu z naszym gościem. Pani w ciekawy sposób przedstawiła najważniejsze fakty i ciekawostki o Japonii. Dzieci uczyły się zwrotów w języku japońskim: konicziła, aligato… Wiele emocji wzbudziły też figurki składane techniką orgiami przez dzieci w wieku przedszkolnym.

Czytaj więcej

ŚWIĘTO DYNI –POMARAŃCZOWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU.

Obraz-031.jpg

Na zaproszenie pani Agnieszki z Pomykowa ,,PIRACI”, ,,PSZCZÓŁKI” i ,,BIEDRONKI” obchodziły Święto Dyni. 8 XI dominował kolor pomarańczowy, a każde dziecko miało założoną na głowie opaskę przedstawiającą bohaterkę dnia- dynię. W tym dniu wszystko związane było z dynią: wierszyki, piosenki, zabawy badawcze, przedstawienie teatralne , nawet posiłki. Dzieci słuchały piosenek i recytowały wiersz o dyni, opisywały jak wygląda, rozmawiały o walorach zdrowotnych tego warzywa i rodzajach potraw, w których jest wykorzystywana: zupa dyniowa, placki i pestki z dyni. Aby w pełni uczcić Święto Dyni wykonywaliśmy dynie z krepy, które ozdobiły nasz kącik przyrody i szatnię. W dniu wyjątkowe były nie tylko nasze zajęcia, ale także buziaki przedszkolaków, które przez cały dzień tryskały radością...

Czytaj więcej

Kiszenie kapusty.

IMG_2872.JPG

Miesiąc październik to miesiąc kiszenia kapusty. Może nie każdy wie, że to jeden z najzdrowszych produktów szykowanych na zimę. Dawniej w każdym domu stała beczka do kiszenia, dębowe deski i tłuczek, a obowiązkiem gospodyni było poznać tajniki przygotowania kapusty. Kiszenie rozpoczęliśmy od tradycyjnego powitania chlebem i solą oraz nauki przyśpiewki. Tajniki kiszenia przybliżyły nam Panie Basia i Jola. Dzieci na własne oczy mogły zobaczyć, jak przygotowywały kiszonki nasze babcie, a także same spróbować swoich sił przy ubijaniu.

Czytaj więcej