Dzień Dziecka „Z matematyką na wesoło”.

W słoneczne przedpołudnie dzieci z naszego przedszkola zebrały się, aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień. W ramach propagowania Dnia Dziecka wszystkie nasze przedszkolaki uczestniczyły w wesołych zabawach, przepełnionych radością i beztroską. Spotkanie rozpoczęło się od zabawy muzyczno – ruchowej w której także uczestniczył wieloletni Przyjaciel Przedszkola – Pan Burmistrz Kornel Malcherek. Po wspólnych pląsach przyszedł czas na swobodne zabawy na terenie placówki, gdzie dla dzieci przygotowane zostały: kolorowe zamki dmuchane, duże gry, bańki mydlane, malowanie na stretchu, malowanie twarzy, … Dzieci z grup starszych wzięły udział w VII edycji Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków, którego celem jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu; popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz wyrabianie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w życiu dorosłym. W czasie przerwy w zabawach dzieci skosztowały tort ufundowany przez Pana Burmistrza – bardzo serdecznie dziękujemy. Był pyszny! Dodatkową atrakcję zafundowali nam druhna i druhowie z Jednostki OSP w Dąbczu – dziękujemy za przyjazd.