Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna dotyczący otwarcia przedszkoli.

Po przeanalizowaniu obecnej sytuacji i ilości dzieci, które rodzice byli skłonni posłać do przedszkola, zapadła decyzja, że Przedszkole Kolorowy Wiatraczek w Rydzynie oraz oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej w Kaczkowie z siedzibą w Rojęczynie – nie zostaną 6 maja otwarte.
W dalszym ciągu funkcjonować będzie nauczanie zdalne, które nie byłoby realizowane w przypadku odwieszenia działalności przedszkola.
Zgodnie z informacją Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do 24. maja, rodzice mają możliwość korzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, który przysługuje rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli czy szkół z powodu zagrożenia koronawirusem.
W chwili obecnej przedszkola są przygotowywane do tego aby spełnić wszystkie wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, które wydane zostały w ostatnich dniach, a  dotyczą funkcjonowania przedszkoli w reżimie sanitarnym.
Na chwilę obecną przedszkola będą zamknięte do 17 maja 2020 r. – o ewentualnych zmianach będziemy informować.

Z poważaniem

Kornel Malcherek
Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna