Międzynarodowy Dzień Kota w grupie Pszczółek

Międzynarodowy Dzień Kota – World Cat Day – święto mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. Dzieci w tym dniu przyniosły maskotki, kolorowe książeczki, ciekawe przebrania, wszystko, co kojarzy się z kotkami. Rozmawialiśmy o kotach zarówno domowych jak i drapieżnych: tygrysach, lwach, gepardach, panterach, pumie czy rysiu. Dzieci stworzyły kącik koci, uczyły się wiersza o kotkach, śpiewały piosenki, na twarzy malowaliśmy wąsiki, były kocie zabawy ruchowe i plastyczne. A mama Zuzi T. przeczytała nam bakę o sprytnym ,,Kocie w butach” Dziękujemy!!!! To był miły dzień.