Spotkanie z poetą Gabrielem Roszakiem

,,Pszczółki” i ,,Misie” 25 lutego brały udział w niecodziennym spotkaniu ze znakomitym poetą Gabrielem Roszakiem, który należy bez wątpienia do grona najbardziej znaczących osobowości poetyckich w Wielkopolsce. Swoją wrażliwość artystyczną poeta wyraża w twórczości dla dzieci i dorosłych, fraszkach, aforyzmach i opowiadaniach pisanych gwarą poznańską. Dzieci miały niepowtarzalną okazję posłuchać czytanych przez autora wierszy dla dzieci z książki ,,W LEŚNEJ OPERZE” i ,,DŁUGONOSY”. Książki zawierają wiersze patriotyczne, pełne zachwytu nad przyrodą, z odrobiną humoru i morałem. Artysta opowiadał dzieciom ciekawe historie z życia i odpowiadał na pytania dzieci, wiemy, że zawsze ma przy sobie coś do pisania, by nie zmarnować inspirujących go chwil. Dzieci gromkimi brawami podziękowały za spotkanie. Serdecznie dziękujemy!