Strażacki Konkurs Plastyczny „W służbie drugiemu człowiekowi”.

W dniach 17-24 maja 2021 r. z inicjatywy Naczelnika OSP Dąbcze pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna, odbył się VI Gminny Strażacki Konkurs Plastyczny „W służbie drugiemu człowiekowi”. Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci zawodu strażaka – ochotnika na przestrzeni 100 letniej działalności Ochotniczej Straży Pożarnej. Przekazanie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Jednostki OSP w Dąbczu. Dostrzeganie sensu pracy strażaka-ochotnika podczas usuwania zagrożeń; nabywanie umiejętności zwracania się o pomoc w przypadku wystąpienia zagrożenia, zapoznanie dzieci ze sprzętem pożarniczym oraz wdrażanie do działań prewencyjnych.
Na konkurs wpłynęło 65 prac plastycznych z oddziałów przedszkolnych Gminy Rydzyna.
Komisja w składzie:
st.ogn. Tomasz Musiał – Prezes OSP Dąbcze
dh Marek Rybiński – Naczelnik OSP Dąbcze
druhna i druhowie OSP Dąbcze
dokonała analizy prac konkursowych zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami. Decyzją Komisji przyznano nagrody.

 grupa wiekowa 3-4 lata:
1. Maciej Angier
2. Bartłomiej Milecki
3. Pola Sarbinowska

grupa wiekowa 5-7 lat:
1. Natalia Kasztelan
2. Maja Bartkowiak
3. Szymon Klimpel

oraz dziesięć wyróżnień:
1 Czesław Bańkowiak
2. Oskar Buchwald
3. Zuzanna Wawrzyniak
4. Larysa Walczewska
5. Dominika Mitalova
6. Michał Chudziński
7. Agata Sikorska
8. Józef Nitecki
9. Kacper Grzyb
10. Mateusz Hyla

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział w konkursie.

Oficjalne wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 1 czerwca 2021 roku.

Zamieszczono w: