Warsztaty decoupage’u

W grudniu grupę „Muchomorków” odwiedziła mama Poli – Pani Weronika, która zapoznała dzieci z techniką zdobniczą tzw. techniką serwetkową zwaną decoupage. Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. Pani Weronika pokazała dzieciom swoje prace m.in. szkatułki, pudełka na chusteczki, zawieszki itp. Opowiedziała, czego używa do wykonania ozdób, a następnie zaprosiła dzieci do wspólnego wykonania drewnianych bombek na choinkę. Dzieci z ochotą wzięły się do pracy, nanosiły specjalny klej, następnie przyklejały obrazek z serwetki. Musiały posłużyć się też papierem ściernym. Na koniec Pani Weronika nałożyła warstwę szybkoschnącego lakieru, aby utrwalić dzieła dzieci. Przedszkolaki były bardzo dumne z wykonanych bombek. Dziękujemy serdecznie Pani Weronice za wspaniałe zajęcia.