Wigilia przedszkolna

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Przygotowujemy się do niej w domach z rodziną, ale i w naszym przedszkolu. Dzieci poznają tradycje i zwyczaje świąteczne. Chętnie uczestniczą w przygotowaniach: pieką pierniczki, ubierają choinkę, wykonują ozdoby świąteczne i śpiewają kolędy.

20 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilia. Tego dnia panowała radosna i ożywiona atmosfera, wszyscy w galowych strojach wyczekiwali najważniejszego momentu. O wyznaczonej godzinie wszystkie grupy spotkały się w jednej sali, by złożyć sobie serdeczne życzenia i podzielić się opłatkiem. następnie wszyscy zasiedli do stołu, aby wspólnie spożyć świąteczny obiad. Dzieci spróbowały czerwonego barszczu, kapusty z grzybami, a także smacznej ryby. Podczas posiłku rozbrzmiewały w tle kolędy. Był to dzień pojednania i radości.