Wizyta u weterynarza

Dzieci w ramach poznawania zawodów oraz obchodów dnia kota odwiedziły lecznicę dla zwierząt i poznały zawód weterynarza. Pani doktor pokazała przedszkolakom najważniejsze przyrządy lekarza weterynarii, np. stetoskop, mikroskop, przyrząd do czyszczenia ząbków oraz do sprawdzania czy zwierzątko ma zdrowe uszka. Dzieci oglądały również, poprzez badanie usg narządy wewnętrzne kotka, słuchały jak szybko bije jego serduszko oraz słuchały bicia swojego serca. Było też bandażowanie i zakładanie kroplówki kotkowi oraz pieskom /maskotkom/. Dzieci dowiedziały się też, że zwierzątka to nie zabawki i trzeba odpowiedzialnie się nimi opiekować. Najdziwniejszym zwierzakiem, które odwiedziło lecznicę był szop pracz, ale były też żółwie, myszy, szczur, chomiki i wiele innych zwierząt. Na zakończenie dzieci podziękowały pani doktor wręczając laurki przedstawiające kotka i sowę.