Zapraszamy na platformę Sierżanta Pyrka.

W ramach projektu pod nazwą „Regionalne Obserwatorium Zagrożeń – rozwój elektronicznych usług publicznych w Wielkopolskiej Policji” uruchomiona została platforma Sierżanta Pyrka. Jest to interaktywna strona internetowa dedykowana między innymi uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom oświaty lub innych placówek współpracujących na co dzień z policją, opartą na wizerunku maskotki – Sierżanta Pyrka.

Na portalu pyrek.pl dzieci mogą korzystać z gier, quizów, kolorowanek, które mają charakter prewencyjny i ich celem jest szerzenie edukacyjnych treści dotyczących bezpieczeństwa.
Z uwagi na nadal trwający stan epidemii, ten rodzaj kontaktu i profilaktyki jest doskonałą alternatywą z uwagi na brak możliwości prowadzenia pogadanek i spotkań z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu.
Portal pyrek.pl jest dostosowany do percepcji jego najmłodszych użytkowników, zawiera elementy rozrywkowe i ma zadanie edukować zarówno najmłodszych jak i rodziców w zakresie bezpieczeństwa oraz potencjalnych zagrożeń.
Pod wskazanym adresem umieszczane będą również aktualności oraz zdjęcia z działań profilaktycznych z wykorzystaniem platformy.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony https://pyrek.pl/

Zamieszczono w: