Rozstrzygnięcie IX edycji Gminnego Strażackiego Konkursu Plastycznego.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych w tym działań ratowniczo-gaśniczych, edukacją, tradycją i życiem strażackich środowisk a także rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych dzieci z terenu gminy Rydzyna w wieku od 4 do 7 lat.

Na konkurs wpłynęło 69 prac plastycznych dzieci z terenu Gminy Rydzyna.
Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano 69 prac.

Jury w składzie: Prezes, Naczelnik, druhna oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu po obejrzeniu prac plastycznych postanowiło przyznać nagrody:

kategoria wiekowa 6-7 lat:

1. Antonina Patalas

2. Tymoteusz Sowka

3. Marcel Brański

kategoria wiekowa 4-5 lat:

1. Iga Golańska

2. Nina Piotrowiak

3. Jan Prałat

oraz wyróżnienia:

1. Adam Kłodziński
  2. Amelia Domagała
  3. Amelia Urbanek
  4. Filip Musielak
  5. Franciszek Nowak
  6. Jagoda Lorych
  7. Jan Golański
  8. Zofia Pokrywka
  9. Zofia Zajc
  10. Zuzanna Katarzyńska

W trakcie oceny Jury zwracało szczególną uwagę na samodzielność wykonania prac, zgodność z tematem i walory artystyczne.

Dzieci nagrodzone i wyróżnione otrzymają nagrody rzeczowe – vouchery do Zatoki Przygód oraz dyplomy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział w konkursie.

Oficjalne wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 29 maja 2024 roku w trakcie festynu z okazji Dnia Dziecka w Przedszkolu Kolorowy Wiatraczek w Rydzynie.