O nas…

Przedszkole Kolorowy Wiatraczek mieści się w 3 budynkach usytuowanych w miejscowościach: Rydzyna: ul. Stanisława Wyspiańskiego 6; Plac Jarosława Dąbrowskiego 1 i Kłoda 52. Jesteśmy znaną, sprawdzoną i rzetelną placówką. W poszczególnych oddziałach zatrudnione są nauczycielki posiadające kwalifikacje zgodne z wykonywanym zawodem. Pomieszczenia w przedszkolu są bezpieczne, wyposażone w nowoczesne meble, sprzęty, zabawki, pomoce dydaktyczne. Do zabaw na świeżym powietrzu zachęcają nowoczesne, atrakcyjne place zabaw. Nasze przedszkole to miejsce tętniące życiem roześmianych, szczęśliwych dzieci. Miejsce, gdzie grupa pracowników niezwykle odpowiedzialnych i zaangażowanych, każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby dzieci czuły się bezpieczne i dowartościowane. Kierujemy tak rozwojem dziecka, aby stał się on człowiekiem tolerancyjnym, aby umiał wyrażać siebie i swoje odczucia w twórczej ekspresji artystycznej oraz posiadał właściwe przygotowanie do następnego etapu edukacyjnego, jakim jest nauka w szkole podstawowej. Realizujemy Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego oraz Roczny Plan Pracy Przedszkola „Nic co czujesz nie jest złe – dziecko w świecie emocji. Emocje małe i duże.”

Przedszkole z pasją.

Z przyjemnością informujemy, że nasze Przedszkole zostało laureatem konkursu „Przedszkole z Pasją Oficyny MM”.
Za uczenie i wychowywanie z pasją, realizowanie ciekawych inicjatyw i oryginalnych pomysłów, a także wyróżnianie się na tle innych placówek przedszkolnych otrzymaliśmy certyfikat „Przedszkola z Pasją Oficyny MM”.